ریسک بزرگی که ستاره فرانسوی برای جام جهانی انجام داد، ارزشش را دارد؟

ریسک بزرگی که ستاره فرانسوی برای جام جهانی انجام داد، ارزشش را دارد؟

گزارش اخبار جام جهانی : پل پوگبا، ستاره فرانسوی یوونتوس برای اینکه بتواند به جام جهانی برسد، به جای انتخاب درمان بلند مدت و عمل جراحی که اوضاع او را به طور کامل بهبود ببخشد، یک ریسک کرده و درمان کوتاه مدت را انتخاب کرده که این نوع درمان می تواند خطراتی داشته باشد. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

پوگبا در وهله اول 5 هفته از میادین دور خواهد بود و در بازگشت به میادین شرایط ایده آل و مناسبی را به شکل 100 درصد نخواهد داشت چرا که اوضاع زانوی او به طور کامل مناسب و درمان شده نیست. این قضیه باعث می شود تا او نتواند به راحتی و با خیال راحت و اعتماد به نفس کامل درون زمین حضور داشته باشد و اگر دوباره دچار مصدومیت شود به دردسر بزرگی می افتد.

برنامه درمانی این بازیکن فرانسوی با تمرین کردن در ورزشگاه و شنا در استخر آغاز می شود و سپس به جلسات فردی در زمین تمرین می رسد. با فرض اینکه فرایند ریکاوری طبق برنامه پیش برود، او می تواند کم کم به تیم ماسیمیلیانو آلگری باز گردد.

دشان در مصاحبه با له پاریسین در مورد آمادگی پوگبا و انگولو کانته برای جام جهانی پیش رو گفته بود: “اینکه آنها می توانند حضور پیدا کنند بسیار مهم است اما هیچوقت نمی توانیم اطمینان کامل داشته باشیم بنابراین باید بازیکنان جوان تر را آماده کنیم. البته که من با پل در ارتباط هستم و درمورد حضور او در جام جهانی هیچ شکی نیست.”

در واقع این ریسکی که پوگبا انجام داده است، ممکن بود از سوی برخی از سرمربی ها نهی شود اما می بینیم که دیدیه دشان به طور ویژه ای از پوگبا حمایت کرده است و گفته است در صورتی که او با همین وضعیت درمان موقت به جام جهانی برسد، به او بازی خواهد داد. در واقع از صحبت های دشان که می گوید در مورد حضور پوگبا در جام جهانی هیچ شکی نیست می توانیم بفهمیم که از نظر دشان این نوع از ریسک کردن ها برای جام جهانی ارزشش را دارد. صرف نظر از سلامتی بازیکن و یا اینکه پوگبا یک بار در جام جهانی 2018 به مقام قهرمانی رسیده است. در حقیقت دشان می گوید در مورد حضور پوگبا در جام جهانی هیچ شکی نیست و اطمینان دارد که پل پوگبا برای جام جهانی پیش رو در قطر به اندازه کافی آماده است.

این هافبک ۲۹ ساله فرانسوی اواخر ماه گذشته در یک جلسه تمرینی با یوونتوس از ناحیه غضروف جانبی زانوی راست دچار مصدومیت شد و عده زیادی فکر می کردند این مصدومیت مانع حضور او در جام جهانی خواهد شد.

پوگبا و یوونتوس بالاخره تصمیم گرفتند به جای جراحی، از یک برنامه درمانی کم ریسک‌تر در ۵ هفته آینده استفاده کنند. با وجود اینکه باشگاه ها معمولا با این نوع از درمان ها مخالفت می کنند اما پوگبا توانست رضایت آن ها را جلب کند چرا که جام جهانی هدف مهمی برای او است که در نظرش ارزش این نوع از ریسک کردن ها را دارد و حمایت مربی تیم ملی را هم احساس می کند.

نمایش بیشتر

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا