افشین قطبی: فوتبال ایران می‌تواند در جام‌جهانی تاریخ ساز شود

افشین قطبی: فوتبال ایران می‌تواند در جام‌جهانی تاریخ ساز شود

گزارش اخبار جام جهانی : سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران عنوان کرد که تیم ملی فوتبال ایران می‌تواند در جام‌جهانی تاریخ ساز شود. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.تیم ملی پس از کسب سهمیه جام جهانی در گروه B مقابل انگلیس، ایالات متحده و ولز قرار خواهد گرفت. باخت ۲ بر یک در یک بازی دوستانه مقابل الجزایر در ماه گذشته، تنها بازی تدارکاتی ایران تاکنون برای جام جهانی فشار بر اسکوچیچ را افزایش داد.

افشین قطبی مربی ایرانی – آمریکایی که از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ هدایت تیم ملی ایران را برعهده داشت، گفت: اهمیت جام جهانی در مقیاس جهانی و از نظر غرور ملی بر فوریت این تصمیم افزوده است. ایران دیدارهای حساسی برابر انگلیس و آمریکا دارد که این شرایط در تصمیم گیری دخیل بوده است.

در حالی که این تیم به راحتی به جام جهانی راه یافت، عملکرد و نتایج ضعیف در برابر حریفان قدرتمند کره جنوبی و الجزایر باعث شده تا هواداران و بازیکنان کلیدی اعتماد خود را به مربی خود از دست بدهند.

فدراسیون فوتبال ایران اکنون در حال بررسی این موضوع است که آیا تیم ملی ایران باید به مانند انگلیس، ایالات متحده و ولز مربی بومی داشته باشد یا خیر؟

از قطبی که در جام جهانی ۱۹۹۸ در کادر مربیگری آمریکا حضور داشت، به همراه دو مربی سابق دیگر به عنوان جایگزین احتمالی اسکوچیچ نام برده می‌شود. علی‌رغم گزارش‌هایی مبنی بر اینکه علی دایی این پیشنهاد را رد کرده، گلزن برتر ایرانی هم‌چنان در لیست فدراسیون فوتبال ایران قرار دارد، همان‌طور که امیر قلعه‌نویی که از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸ هدایت تیم را برعهده داشت نیز در بین گزینه‌های نهایی است.

جواد نکونام، کاپیتان سابق تیم ملی ایران، چهره‌ای که بیش از ۱۵۰ بازی برای این کشور به عنوان بازیکن انجام داده و در حال حاضر مربیگری باشگاه فولاد را برعهده دارد در کنار یحیی گل محمدی که با پرسپولیس دو قهرمانی لیگ را به دست آورده و فرهاد مجیدی گزینه‌های دیگر هستند.

اگر قرار باشد یک خارجی سرمربی شود، ممکن است یکی از دو مربی سابق باشد. برانکو ایوانکوویچ که این تیم را به جام جهانی ۲۰۰۶ رساند و در حال حاضر هدایت عمان را بر عهده دارد و کارلوس کی‌روش سرمربی سابق رئال مادرید که ایران را به دو تورنمنت اخیر جام جهانی برد و در حال حاضر بدون تیم هستند در دسترس است.

ایران در پنج حضور قبلی خود در جام جهانی نتوانسته از دور گروهی صعود کند، اما قطبی معتقد است که تیم فوتبال ایران می‌تواند با تیم والیبال ایران برابری کند و تاریخ ساز شود، به خصوص که خاورمیانه اولین میزبانی جام جهانی را برگزار می‌کند.

او گفت: گروه ایران گروه سختی است اما گروهی است که اگر تصمیمات درستی گرفته شود، ایران می‌تواند به مرحله حذفی صعود کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا