اسپالتی: به دنبال رسیدن به نوک قله هستیم

اسپالتی: به دنبال رسیدن به نوک قله هستیم

گزارش اخبار جام جهانی : لوچانو اسپالتی، سرمربی ایتالیا، هشدار داد در حالی که تیمش به عنوان مدافع عنوان قهرمانی اروپا باید در یورو 2024 به دنبال موفقیت باشد، اما به تازگی ناکامی در راهیابی به جام جهانی را نیز تجربه کرده است.‏‏ برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

آتزوری اولین بار نیست که خود را در شرایطی مبهم می‌بیند، جایی که هم می‌توانند هم جزء تیم‌های مدعی باشند و هم تیم‌هایی که ممکن است خیلی زود با جام وداع کند. آنها با شکست دادن انگلیس در ضربات پنالتی، عنوان قهرمانی یورو 2020 را در ورزشگاه ومبلی به دست آوردند، اما این درخشش در فاصله نرسیدن به جام‌های جهانی 2018 و 2022 اتفاق افتاد.

اسپالتی، سرمربی تیم ملی، امروز در کنفرانس مطبوعاتی خود گفت: ما با پیراهن ایتالیا هرگز آرام نخواهیم بود، پس باید برای چیزهای زیادی تلاش کنیم. گاهی اوقات بازی‌ها شما را به دردسر می‌اندازند، اما ما باید ثابت کنیم که توانایی به دوش کشیدن این مسئولیت را داریم. ما جدی کار می‌کنیم و به دنبال رسیدن به نوک قله هستیم.

اسپالتی پس از استعفای ناگهانی روبرتو مانچینی، تنها در سپتامبر 2023 هدایت تیم ملی را برعهده گرفت و روزهای بعد وارد مرحله حساس انتخابی یورو 2024 شد.

اسپالتی: به دنبال رسیدن به نوک قله هستیم

سرمربی تیم ملی ایتالیا ادامه داد: ما می‌دانیم از کجا آمده‌ایم. قطعا بهترین کار این نیست که به این بچه‌ها بگوییم تنها راه پوشیدن این پیراهن با افتخار، برد است. وقتی من آمدم، یک زخم باز وجود داشت. ما می‌خواهیم رشد کنیم، اما از عدم راهیابی به جام جهانی شروع می‌کنیم. می‌خواهیم جدی کار کنیم و نمی‌خواهیم خودمان را گول بزنیم.

تیم ملی ایتالیا در گروهی بسیار سخت قرار دارد و باید با آلبانی، اسپانیا و کرواسی روبرو شود. طبعاً آن‌ها زمانی که به عنوان تیم دست‌کم گرفته شده این رقابت را آغاز می‌کنند، عملکرد بهتری در مسابقات دارند، همان کاری که در قهرمانی یورو 2020 و جام جهانی 2006 آن را انجام دادند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا