شفاف‌ سازی فروش بلیت‌ های ایران در جام‌جهانی فوتبال

شفاف‌سازی فروش بلیت‌ های ایران در جام‌جهانی فوتبال

گزارش اخبار جام جهانی : درباره بحث آخرین وضعیت فروش بلیت‌ برای حضور تماشاگران ایرانی در جام جهانی قطر، اظهار کرد: در مرحله اول تعداد بلیت‌هایی که به فدراسیون فوتبال تحویل شد حدود ۵ هزار بلیت برای عموم مردم و نزدیک به ۳ هزار و ۲۰۰ بلیت نیز برای خانواده فوتبال بود. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

بنابراین در مرحله اول حدود ۸ هزار بلیت تحویل گرفتیم که ۵ هزار مورد آن فروخته شده و قرار بر این بوده است که ۳ هزار و ۲۰۰ بلیت دیگر نیز توسط فدراسیون فوتبال به خانواده فوتبال اختصاص یابد.

معاون امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه در مرحله دوم حدود ۱۲ هزار بلیت اختصاص داده شده است، اظهار کرد: از این تعداد ۱۱ هزار بلیت فروخته شده و قرار بر این بوده ۱۰۰۰ بلیت دیگر نیز به خانواده فوتبال و ورزش فروخته شود.

کلهر افزود: مجموع بلیت‌هایی که اختصاص پیدا کرده در ۳ رده است که قیمت بهترین رده، ۶ میلیون ۵۰۰ هزار تومان و رده سوم حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

وی با اشاره به اینکه در مرحله سوم وعده داده‌اند ۲ هزار بلیت را در رده چهام اختصاص دهند، گفت: از آن جا که این ۲ هزار بلیت مربوط به ساکنان قطر است باید بدانیم که نحوه و شرایط تخصیص این بلیت‌ها متفاوت از ۲ مرحله قبلی است.

معاون امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: در ۲ مرحله قبلی بلیت‌ها در اختیار فدراسیون فوتبال قرار می‌گرفت و این فدراسیون با نظارت نهادهای نظارتی از طریق سامانه بلیت‌فروشی می‌کرد تا بلیت‌ها در اختیار هواداران قرار گیرد.

امکان تخصیص ۲۰۰۰ بلیت دیگر

کلهر با اشاره به اینکه بلیت‌فروشی مرحله سوم از طریق سفارتخانه قطر در حال انجام است و هنوز به صورت مکتوب به فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان چیزی اعلام نشده است، ‌عنوان کرد: در این مرحله به دلیل اینکه از سوی فدراسیون فوتبال امکان ارائه بلیت و ثبت نام وجود ندارد قرار دادن بلیت‌ها برای فروش ممکن است خطرآفرین باشد و در یک مقطع زمانی اعلام شود که واگذاری بلیت‌ها قطعی نیست و این مسئله مطالبه ایجاد کند.

وی افزود: به همین دلیل و با توجه به مشروط بودن بلیت‌های مرحله سوم و قطعی نبودن آن‌ها، تصمیم گرفتیم به جای اینکه در بین مردم بلیت‌فروشی صورت گیرد، این اتفاق در بین نهادهای فرهنگی که متقاضی حضور هستند انجام شود و اگر یک زمانی به هر دلیل محقق نشد، ضرر و زیانی متوجه مردم نشود.

نحوه حضور مقامات و چهره‌های سیاسی

معاون امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان همچنین در خصوص حضور مقامات و چهره‌های سیاسی، خاطرنشان کرد: اساسا فرایند حضور مقامات و چهره‌های سیاسی متفاوت و وزارت خارجه قطر دارای سامانه جداگانه‌ای است که از مسیر مستقلی نیز برخوردار و این روند هیچ ارتباطی به فروش بلیت هواداران ندارد و در اختیار وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال نیست.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا