سهم هر قاره از جام جهانی 2022 چند تیم است؟

سهم هر قاره از جام جهانی 2022 چند تیم است؟

گزارش اخبار جام جهانی : قاره آسیا بعد از اروپا، بیشترین سهمیه را در جام جهانی قطر خواهد داشت. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

به گزارش “ورزش سه”، تیم ملی کاستاریکا با غلبه بر نیوزلند صاحب آخرین سهمیه باقی مانده جام جهانی 2022 شد. این تیم به عنوان چهارمین تیم به گروه E که اسپانیا، آلمان و ژاپن حضور دارند، اضافه شد. با مشخص شدن تکلیف 32 تیم حاضر در قطر 2022 می توانیم در مورد تعداد سهمیه هایی که هر قاره موفق به کسب آن شد صحبت کنیم؛ جایی که اروپا مثل همیشه صاحب رتبه نخست است؛ رتبه دوم اما به قاره ای رسیده که انتظارش را نداشتید.

جام جهانی این دوره آخرین دوره ای است که با حضور 32 تیم برگزار می شود. از دوره بعدی، تعداد تیم ها افزایش پیدا می کند و قاره آسیا در آخرین دوره برگزاری با این تعداد تیم با 6 نماینده، رکوردی تاریخی به نام خود ثبت کرد. 4 نماینده، بیشترین رکورد آسیا در ادوار گذشته جام جهانی بود. این قاره با 6 نماینده، بعد از اروپا، بیشترین نماینده را در بین تمام قاره ها در مسابقات قطر 2022 خواهد داشت. افریقا بعد از این دو قاره با پنج تیم، بیشترین نماینده را در قطر خواهد داشت.

تیم های حاضر در جام جهانی به تفکیک قاره به شرح زیر است:

اروپا: هلند، انگلیس، ولز، لهستان، فرانسه، دانمارک، اسپانیا، آلمان، بلژیک، کرواسی، صربستان، سوئیس و پرتغال
آسیا: قطر، ایران، عربستان، استرالیا، ژاپن، کره جنوبی
افریقا: سنگال، تونس، مراکش، کامرون و غنا
امریکای جنوبی: اکوادور، آرژانتین، برزیل و اروگوئه
امریکای شمالی: امریکا، کانادا، مکزیک و کاستاریکا

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا