جنجال بزرگ در آلمان: به کروس گفتند نژادپرست!‏

جنجال بزرگ در آلمان: به کروس گفتند نژادپرست!‏

گزارش اخبار جام جهانی: صحبت‌های تونی کروس درباره مسئله مهاجرت در آلمان و اینکه او به ‏دلیل نبود امنیت ترجیح می‌دهد در اسپانیا زندگی کند خبرساز شده ‏است. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

صحبت‌های اخیر تونی کروس در آلمان به یک ‏مسئله سیاسی تبدیل شده و احزاب مختلف از دو سوی طیف سیاسی ‏سعی دارند از آن به نفع خود بهره‌برداری کنند. این باعث شده بخشی ‏از صحبت‌های ستاره بازنشسته آلمانی بیش از آنکه او تصور می‌کرد به ‏تنش منجر شود.

تونی کروس در مصاحبه با شبکه زد دی اف به صراحت گفت تمایلی ‏برای بازگشت به آلمان و زندگی در کشوری که در آن به دنیا آمده و ‏بزرگ شده ندارد و ترجیح می‌دهد مثل سال‌های گذشته در اسپانیا ‏زندگی کند.

کروس بعد از سال‌ها بازی در مادرید در پایان فصل گذشته بازنشسته ‏شد و حالا که آلمان با شکست مقابل اسپانیا در یک‌چهارم یورو از دور ‏رقابت‌ها حذف شده دیگر هرگز کروس را به عنوان بازیکن در میادین ‏نخواهیم دید. او در حال حاضر به دلیل حضور در یورو 2024 در آلمان ‏به سر می‌برد ولی سال‌ها است که در شهر مادرید ساکن است.

تونی کروس برای اینکه توضیح بدهد چرا در آلمان زندگی نخواهد کرد ‏گفت اعتقاد دارد در این کشور امنیت کافی وجود نداد. او گفت: من ‏هنوز معتقدم آلمان کشور خیلی بزرگی است. ما از حضور در اینجا ‏لذت می‌بریم ولی آلمان دیگر آلمان گذشته نیست. یعنی با آلمان 10 ‏سال پیش هیچ شباهتی ندارد. اگر کسی از من بپرسد ترجیح ‏می‌دهم دخترم ساعت 11 شب در آلمان تنها به خیابان برود یا در ‏اسپانیا، حتما می‌گویم اسپانیا. چون در آن کشور دخترم مشکل ‏خاصی نخواهد داشت. البته معنای حرفم این نیست که در اسپانیا ‏هیچ مشکلی وجود ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا