برنامه‌ های فرهنگی متنوعی را برای جام جهانی فوتبال تدارک دیده‌ ایم

برنامه‌ های فرهنگی متنوعی را برای جام جهانی فوتبال تدارک دیده‌ ایم

گزارش اخبار جام جهانی : وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای شناساندن هرچه بهتر فرهنگ اصیل ایران به جهانیان برنامه‌های فرهنگی و هنری متنوعی را برای روزهای برگزاری جام جهانی فوتبال در قطر تدارک دیده‌ایم. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست «بررسی برنامه جامع بهره‌وری از ظرفیت‌های مسابقات جام جهانی فوتبال» که با حضور نمایندگان دستگاه‌های فرهنگی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، به نقش آفرینی این وزارتخانه در ستاد ویژه جام جهانی فوتبال که در هیات دولت تشکیل شده، تاکید کرد.

اسماعیلی گفت: مسئولیت کمیته فرهنگی و اطلاع رسانی این ستاد ویژه بر عهده وزارت فرهنگ است و در این کمیته در حال آماده سازی تمهیداتی هستیم تا بتوانیم با همکاری و همراهی سایر دستگاه‌ها در راستای تحقق اهداف دیپلماسی فرهنگی دولت مردمی قدم برداریم. جام جهانی فوتبال فرصت مناسبی برای شناساندن فرهنگ اصیل و غنی ایران به جهانیان است؛ بنابراین برنامه‌های فرهنگی و هنری متنوعی برای ایام جام جهانی فوتبال در نظر گرفته شده و تحقق این برنامه‌ها به معرفی بیشتر فرهنگ بومی ایران کمک می‌کند. دیپلماسی فرهنگی بهترین ابزار برای دسترسی به این هدف متعالی به شمار می‌رود.

وی افزود: وزیر فرهنگ قطر که چندی پیش میهمان کشورمان بود ابراز علاقه بسیاری به فرهنگ و هنر اصیل ایران از خود نشان داد و اعلام آمادگی کرد در ایام برپایی جام جهانی امکانات و فضای مورد نیاز فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی را برای ما فراهم کند. بر همین اساس باید در قالب چنین جلساتی به یک برنامه جامع فرهنگی برای فعالیت در ایام برپایی جام جهانی قطر برسیم تا بتوانیم با برنامه‌ریزی دقیق از این ظرفیت عظیم بهترین استفاده را ببریم.

در نشست «بررسی برنامه جامع بهره وری از ظرفیت های مسابقات جام جهانی فوتبال» مسئولان و نمایندگان نهادهای مختلف فرهنگی کشور به ارائه نظرات و پیشنهادهای خود درباره چگونگی دستیابی به هم افزایی بیشتر نهادها برای تاثیرگذاری حداکثری حوزه فرهنگ کشور در جام جهانی قطر پرداختند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا