دلافوئنته: لامین رعد است و نیکو برق، طوفان می‌شود!‏

دلافوئنته: لامین رعد است و نیکو برق، طوفان می‌شود!‏

گزارش اخبار جام جهانی: لوئیس دلافوئنته، سرمربی اسپانیا، در مصاحبه‌ای اختصاصی با آ اس ‏گفت اسپانیا فرانسه را شکست داده و به فینال برلین می‌رود.‏ برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

دو روز مانده به دیدار حساس و بزرگ ‏نیمه‌نهایی بین اسپانیا و فرانسه، لوئیس دلافوئنته، سرمربی لاروخا ‏در مصاحبه‌ای با آ اس درباره شرایط تیمش در آلمان صحبت کرد.

آ اس می‌گوید اعتماد به نفس و خوش‌بینی به قهرمانی را می‌شد در ‏چهره سرمربی دید. او در شروع این گفتگو گفت سخت مشغول کار ‏است و شب گذشته تا ساعت 4 صبح مشغول تماشا و آنالیز ویدیوی ‏بازی‌های فرانسه بوده است.

بعد از برد آلمان گفتی این پیروزی 40 میلیون اسپانیایی است نه ‏یازده بازیکن. این را بزرگترین پیروزی خودت در لاروخا می‌دانی؟
ببین، درست است که ما اینجا در یک حباب زندگی می‌کنیم و کاملا ‏متوجه نیستیم که در اسپانیا چه خبر است ولی خبرها را از اسپانیا ‏می‌گیریم. الان نه فقط ماها که سنی ازمان گذشته و عمری در فوتبال ‏و با فوتبال بوده‌ایم بلکه جوان‌های کم سن و سال هم عاشق تیم ملی ‏شده‌اند.

کسانی که قبلا زیاد فوتبالی نبودند. آنها این فرصت را دارند ‏که به هزار چیز دیگر علاقه‌مند بشوند ولی الان با گوشت و ‏پوست‌شان فوتبالی شده‌اند. فقط به خاطر درخشش این تیم ملی زیبا ‏و جوان. بله، این تیم ملی، تیم ملی همه است نه فقط یک منطقه از ‏اسپانیا و نه یک باشگاه و نه یک رنگ پوست. اگر در انتقال این پیام ‏موفق شده باشیم خوشا به حال‌مان. نقطه قوت ما اتحاد است و اگر ‏همینطور ادامه بدهیم به هدف می‌رسیم.

لامینه مثل رعد است و نیکو مثل برق. نظرت چیست؟ باید منتظر ‏طوفان باشیم؟
البته. ولی در عین وقتی شما بازیکنانی به این سرعت دارید که دائم ‏در حال ترنزیشن هستند این ریسک هم دارد. مقابل تیم‌های منظم‌تر ‏و خطرناک‌تر ضدحمله‌ها می‌تواند مرگبار باشد.

می‌توانیم از این نظر ‏بهتر باشیم. یک فوتبالیست نمی‌تواند دائما با سرعت 100 کیلومتر بر ‏ساعت فوتبال بازی کند. این شعار من نیست ولی سرعت و قدرت ‏بدون کنترل می‌تواند بی‌فایده باشد. با آنها عالی است. یامال و نیکو ‏فوتبالیست‌های معرکه‌اند ولی گاهی باید سرعت را کنترل کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا