پایان نفرین 36ساله آلمان-اسپانیا با سانه به‌علاوه دو!‏

پایان نفرین 36ساله آلمان-اسپانیا با سانه به‌علاوه دو!‏

گزارش اخبار جام جهانی : آلمان درحالی به مصاف اسپانیا می‌رود که 36 سال است لاروخا را ‏شکست نداده است. رودی فولر به این سؤال پاسخ داد که آلمان برای ‏برد اسپانیا چه باید بکند؟ برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

جمعه‌شب شاهد فینال زودرس یورو 2024 ‏هستیم و آلمان میزبان که با شروع درخشان در تورنمنت نامش را به ‏عنوان یک مدعی بزرگ مطرح کرده باید به مصاف اسپانیایی برود که ‏به اعتقاد اکثر کارشناسان قوی‌ترین تیم این یورو بوده است.

اما در آلمان همه از پیر و جوان نگران این بازی هستند. سؤالی که ‏این روزها در کوچه‌ها و خیابان‌های این کشور شنیده می‌شود این ‏است: آیا بالاخره می‌توانیم شکست‌شان بدهیم؟ علت این است که ‏آخرین باری که مانشافت موفق شد اسپانیا را در یک بازی رسمی ‏شکست بدهد به 36 سال پیش برمی‌گشت. زمانی که آلمان در یورو ‌‏1988 موفق شد لاروخا را 2-0 شکست بدهد.

بعد از آن آلمان و اسپانیا در مسابقات رسمی 6 بار به مصاف هم ‏رفتند که سه بازی به تساوی کشیده شد و سه بار آلمان بازی را به ‏لاروخا واگذار کرد. یکی از تلخ‌ترین شکست‌های آلمان باخت به اسپانیا ‏در فینال یورو 2008 بود و البته باخت 1-0 در نیمه‌نهایی جام جهانی ‌‏2010. به نظر می‌رسد اسپانیا هر بار آلمان را در مراحل حذفی ‏تورنمنت‌های بزرگ شکست داده در نهایت به قهرمانی رسیده است. ‏آیا این سناریو بار دیگر تکرار شده و لاروخا به بردن آلمان قهرمان یورو ‏خواهد شد؟

رودی فولر، مدیر ورزشی فدراسیون فوتبال آلمان، امروز به این سوال ‏پاسخ داد که آلمان یولیان ناگلزمان چطور می‌تواند لاروخا را شکست ‏بدهد؟ فولر از قضا در آخرین پیروزی آلمان بر اسپانیا در یورو 1988 در ‏میدان حضور داشت و در جریان پیروزی 2-0 تیمش هر دو گل را به ‏ثمر رساند. به نظر می‌رسد او بیش از هر آلمانی دیگری می‌تواند راه ‏شکست دادن اسپانیا را به تیم ناگلزمان نشان بدهد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا