سهم پررنگ استقلال و پرسپولیس در جام‌ های جهانی

سهم پررنگ استقلال و پرسپولیس در جام‌ های جهانی

گزارش اخبار جام جهانی : تیم ملی ایران تاکنون پنج بار در جام جهانی شرکت کرده و بازیکنان مختلفی فرصت حضور در این رقابت‌ها را به دست آورده‌اند که در این بین استقلالی‌ها بیشترین سهم را دارند. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

تیم ملی فوتبال ایران برای ششمین بار در جام جهانی حضور خواهد یافت و دراگان اسکوچیچ برای اولین بار ۲۶ بازیکن را به علت برنامه فشرده جام جهانی قطر به این تیم دعوت خواهد کرد. در پنج دوره گذشته این رقابت‌ها، مربیان مختلف تیم ملی بیشترین بازیکنان را از باشگاه استقلال یا تاج سابق دعوت کرده‌اند.

بعد از استقلال، پرسپولیس که در مقطعی به پیروزی تغییر نام داده بود، دومین تیم از حیث بازیکنان دعوت شده به تیم ملی است. پس از سرخابی‌های پایتخت، پاس که تا اواسط دهه ۸۰ در تهران حضور داشت، بیشترین سهم را دارد. تیم‌های شهباز و سپاهان دیگر تیم‌های ایرانی هستند که در رتبه‌های چهارم و پنجم بیشترین بازیکنان دعوت شده به تیم ملی ایران در جام جهانی قرار دارند.

تیم‌های آرمنیا بیلفلد از آلمان و المپیاکوس از یونان با دو بازیکن، بیشترین سهم را در تیم ملی ایران در ادوار مختلف جام جهانی داشته‌اند. به طور کلی تاکنون ۳۱ بازیکن از تیم های اروپایی و حاشیه خلیج فارس، تیم‌ملی را در جام جهانی همراهی کرده اند.

همچنین تاکنون ۲۰ تیم ایرانی بازیکنانی را در ادوار مختلف جام جهانی به تیم ملی ایران داده‌اند که در ادامه مشاهده می‌کنید:

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا