غایب‌های بزرگ یورو: جانشین‌های بی‌جانشین‌ها

اخبار جام جهانی غایب‌های بزرگ یورو جانشین‌های بی‌جانشین‌ها

گزارش اخبار جام جهانی : یورو 2024 در حالی آغاز می‌شود که چندین نفر از ستاره‌های بزرگ ‏جام جهانی 2022 قطر در آن به میدان نخواهند رفت. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

جام ملت‌های اروپا هم مثل جام جهانی برای ‏بسیاری از تیم‌های ملی زمان تغییر است. بسیاری از قدرت‌های بزرگ ‏فوتبال از این تورنمنت‌های بزرگ به عنوان فرصتی برای تغییر و نوسازی ‏استفاده می‌کنند و این درباره یورو 2024 آلمان هم صادق است.

در این دوره شاهد غیبت ستاره‌های بزرگی هستیم که دو سال پیش ‏در قطر به عنوان ستاره‌های مهم تیم‌هایشان در زمین حضور داشتند ‏اما حالا برخی بازنشسته شده، برخی مصدوم هستند و برخی دیگر با ‏بی‌مهری کادر فنی مواجه شده و اصلا دعوت نشده‌اند.

فرانسه: مانیان به جای لوریس
شکست تلخ در ضربات پنالتی مقابل آرژانتین در فینال جام جهانی ‏پایان دوران حرفه‌ای هوگو لوریس بود. او که حالا در لس‌آنجلس ‏اف‌سی بازی می‌کند در حالی با تیم ملی خداحافظی کرد که با 20 بازی ‏در جام‌های جهانی، بین دروازه‌بان‌ها بیشترین آمار حضور در این ‏تورنمنت را دارد.

جانشین او در تیم ملی فرانسه مایک مانیان است. دیدیه دشان ‏حامی پر و پا قرص این دروازه میلان است و می‌گوید در یورو به او ‏اطمینان دارد.

دیگر غایبان مهم فرانسه واران و بنزما (از فوتبال ملی بازنشسته ‏شدند)، پوگبا (محروم) و لوکاس هرناندز (مصدوم) هستند.اسپانیا: رودری جانشین بوسکتس
بوسکتس به عنوان رهبر لاروخا در جام جهانی بعد از انجام 143 بازی ‏ملی خداحافظی کرد. او آخرین بازمانده نسل طلایی اسپانیا بود و ‏قهرمانی در جام جهانی 2010 و یورو 2012 را تجربه کرده بود. او بعد از ‏شکست مقابل مراکش در یک‌هشتم نهایی جام جهانی قطر درحالی‌که ‏خودش یک پنالتی را از دست داد با تیم ملی خداحافظی کرد.

رودری که لوئیس انریکه در قطر او را به دفاع وسط فرستاده بود حالا ‏در یورو در تیم دلافوئنته به جای بوسکتس رهبر اصلی تیم خواهد ‏بود. او بعد از چند فصل درخشان در منچسترسیتی توان رهبری ‏لاروخا برای رسیدن به جام را دارد.

دیگر غایبان اسپانیا جوردی آلبا (بازنشستگی از تیم ملی) و آسنسیو ‌‏(دعوت نشدن به تیم ملی) هستند.

بلژیک: کاستیلز جانشین کورتوا
شیاطین سرخ یکی از بهترین دروازه‌بان‌های دنیا را در اختیار ندارند. تیبو ‏کورتوا که 102 بازی ملی در کارنامه دارد خودش خواهان دعوت شدن ‏به تیم ملی نبود و دومنیک تدسکو هم درخواستش را اجابت کرد. ‏کورتوا البته کل فصل را مصدوم بود و در هفته‌های آخر موفق شد به ‏ترکیب رئال برگردد.

جانشین او بر خلاف انتظار مینیوله نخواهد بود و او هم چندی پیش ‏از تیم ملی خداحافظی کرد تا کوئن کاستیلز 31 ساله، دروازه‌بان ‏ولفسبورگ شماره یک تیم ملی را به دست بیاورد.‏

دیگر غایبان بلژیک ادن هازارد (بازنشسته)، آلدرویرلد (بازنشسته از ‏تیم ملی) و مرتنز (دعوت نشدند) هستند.

انگلیس: فودن جانشین استرلینگ
ساوت‌گیت با دعوت نکردن رحیم استرلینگ جنجالی بزرگ در انگلیس ‏به پا کرد. او در مقابل انتقادها گفت درهای تیم ملی برای همیشه به ‏روح رحیم بسته نشده ولی در حال حاضر بازیکنان بهتری حضور دارند ‏که می‌توانند به انگلیس کمک کنند.

جانشین او بهترین بازیکن فصل لیگ برتر است: فیل فودن که تا ‏امروز 53 بازی ملی انجام داده و 27 گل زده است. حالا همه نگاه‌ها ‏به پاهای فیل است و انگلیس اگر می‌خواهد به جام برسد باید او را ‏در بهترین وضعیت ببیند.

دیگر غایبان انگلیس مگوایر (مصدوم)، هندرسون، رشفورد و گریلیش ‌‏(دعوت نشدن) هستند.

ایتالیا: باستونی جانشین کیه‌لینی
مدافع عنوان قهرمانی با هدایت اسپالتی تیمی متحول‌شده را به ‏میدان می‌فرستد. مهم‌ترین نگرانی هواداران ایتالیا این است که بعد ‏از بازنشستگی کیه‌لینی و بونوچی در قلب خط دفاعی آتزوری یک ‏سیاه‌چاله ایجاد شده باشد.

بعد از مصدومیت آچربی این نگرانی‌ها بیشتر شد ولی اسپالتی همه ‏امیدهایش را به یک اینتری دیگر بسته است: الساندرو باستونی. ‏مدافع 25 ساله که 23 بازی ملی در کارنامه دارد.

دیگر غایبان ایتالیا وراتی و ایموبیله (دعوت نشدن) و آچربی و براردی ‌‏(مصدومیت) هستند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا