بافت فرش نفیس جام جهانی ۲۰۲۲ در تبریز

بافت فرش نفیس جام جهانی ۲۰۲۲ در تبریز

گزارش اخبار جام جهانی : تبریز دو هنرمند تبریزی تابلوفرشی زیبا با بیش از ۳۰۰ رنگ و ده‌ها طرح با محتوای جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ بافتند تا هنر ایران زمین را به رخ جهانیان بکشند. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

رضا لامعی بافنده این تابلو فرش گفت: این تابلو فرش در ابعاد ۲ متر در ۱۶۰ سانتیمتر را در مدت ۲ سال به همراه برادرش بافته است و در بافت آن بیش از ۲ میلیون گره ترک بر تار و پود آن زده‌اند.

وی افزود: در طراحی این فرش زیبا تلاش شده است تمامی نشانه‌ها و پرچم کشورهای شرکت کننده در مسابقات جام جهانی یک قرن گذشته به تصویر کشیده شود.

جلالی طراح این تابلو فرش نفیس هم گفت: طراحی این فرش ۶ ماه طول کشیده است و در این تابلوفرش علاوه بر نمادهای ۳۲ کشور میزبان جام جهانی در ۱۰۰ سال گذشته، نشان‌ها، توپ و همچنین لوگوی کشورهایی که از سال ۱۹۳۰ تا ۲۰۲۲ میزبان مسابقات جام جهانی بودند و نیز ورزشگاه البیت قطر که افتتاحیه جام جهانی در آنجا برگزار خواهد شد را طراحی کرده است.

این اثر نفیس هنری قرار است در اواخر آبان امسال همزمان با برگزاری مسابقات جام جهانی در کشور قطر به عنوان هنر اصیل ایرانی به معرض نمایش عموم گذاشته شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا