دستاوردهای سفر رئیس جمهور به کشور قطر

گزارش اخبار جام جهانی : سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ظرفیت‌های ورزشی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران و قطر هم افزا خواهد بود. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

دستاوردهای سفر رئیس جمهور به کشور قطر

محمود عباس زاده مشکینی در گفت‌وگو با خبرنگار جام جهانی، با اشاره به سفر رئیس جمهور به کشور قطر و گفت‌وگوهای صورت گرفته اظهار کرد: سال آینده بازی‌های جام جهانی در کشور قطر برگزار می‌شود و طبیعتاً ظرفیت‌های ورزشی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران و قطر به عنوان دو کشور همسایه هم افزا خواهد بود.

وی افزود: در گفت‌وگوهای رئیس جمهور کشورمان در مورد همکاری‌های لازم در این زمینه صحبت شده است. این سفر بیشتر جنبه اقتصادی داشت و نزدیک به 15 تفاهمنامه میان دو کشور امضا شد و از این منظر نقطه عطف و تحولی در ارتباطات ایران و قطر خواهد بود و چشم انداز بسیار بسیار روشنی برای دو کشور متصور است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تصریح اینکه جمهوری اسلامی ایران یکی از 10 کشور مهم دنیاست که ظرفیت‌های فراوانی در حوزه‌های فرهنگی، تاریخی و گردشگری دارد، گفت: سیاست کشور توسعه صنعت توریسم است و خوشبختانه با حضور آقای ضرغامی در وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دور جدیدی در این زمینه در حوزه سخت افزار و نرم افزار آغاز شده است.

عباس زاده مشکینی گفت: برگزاری جام جهانی قطر برای ایران یک فرصت است و طبیعتاً مسئولان کشور به ویژه وزارت گردشگری برای استفاده از این ظرفیت برنامه دقیقی خواهد داشت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا