طباطبایی: ایران تنها تیم گروه B است که از لحاظ بازی دوستانه خلأ دارد

طباطبایی: ایران تنها تیم گروه B است که از لحاظ بازی دوستانه خلأ دارد

گزارش اخبار جام جهانی : کارشناس فوتبال ایران معتقد است تیم‌های ملی انگلیس، آمریکا و ولز مشکلی بابت اردو یا دیدار تدارکاتی ندارند و تنها تیم ملی کشورمان با این مشکل روبه‌روست. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

درباره شکست 2 بر یک تیم ملی ایران مقابل الجزایر با ارائه نمایشی ضعیفگفت: چند ماه پیش که نتایج خوبی در انتخابی جام جهانی گرفته بودیم، گفتم که هیچ تغییری و پیشرفتی در تیم دیده نمی‌شود و بازیکنان فقط بر مبنای کیفیت فنی خود بازی می‌کنند و وقتی که زوج‌ها کنار هم نیستند، تیم ملی به مشکل می‌خورد. این همه بازیکن بزرگ داریم و نسلی طلایی در اختیار ماست، اما نمی‌توانیم از آنها استفاده کنیم.

«قبلاً می‌گفتند فقط مسئولان ورزش ما نتیجه‌گرا هستند،‌ اما این نگاه در هواداران نیز وجود دارد.»، وی ضمن بیان این جمله تصریح کرد: مگر در مرحله مقدماتی برابر چه تیم‌هایی نتیجه گرفتیم؟ این نتایج اصلاً عجیب نبود. خیلی‌ها پس از قرعه‌کشی جام جهانی می‌گفتند گروه خوبی داریم و می‌توانیم از گروه‌مان صعود کنیم. قرعه هم خوب باشد؛ ما چه کرده‌ایم؟ تیم‌های اروپایی در لیگ ملت‌های اروپا بازی می‌کنند، اما هیچ دیدار دوستانه‌ای نداشتیم و هیچ کاری نکرده‌ایم.

کارشناس فوتبال ایران در مورد امید بسیاری از علاقه‌مندان فوتبال به حضور ستارگان ایران در میادین اروپایی اظهار داشت: آیا بازی کردن بازیکنان ما در اروپا کافی است؟ من از روز اول انتقاد می‌کردم، اما برخی‌ها می‌گفتند چرا این حرف‌ها را می‌زنی. مسیر تیم ملی درست نبود و ما فقط نباید برابر تیم‌های ضعیف نتیجه بگیریم. عراق و امارات، بدترین تیم‌های 30 سال اخیر این کشورها بودند و شما دیدید در خانه لبنان، چه کار دشواری برابر این تیم داشتیم.

طباطبایی در پاسخ به این پرسش که چقدر به صعود تیم ملی ایران به مرحله حذفی جام جهانی 2022 قطر امیدوار است، خاطرنشان کرد: با تیم‌هایی همگروه هستیم که کیفیت و امکانات فوق‌العاده خوبی دارند. بازیکنان انگلیس، آمریکا و ولز در لیگ‌های معتبر جهان بازی می‌کنند و همیشه در اردو و بازی‌های دوستانه هستند. ایران تنها تیم گروه است که از این بابت خلأ دارد. اگر بازیکنان ما در سطح بالایی به میدان می‌روند، نفرات سایر تیم‌ها نیز در سطح اول اروپا بازی می‌کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا