سرمربی مراکش در فاصله 3 ماهه تا جام جهانی اخراج شد

سرمربی مراکش در فاصله 3 ماهه تا جام جهانی اخراج شد

گزارش اخبار جام جهانی : فدراسیون فوتبال مراکش وحید هلیل هودزیچ سرمربی تیم ملی این کشور را تنها سه ماه قبل از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برکنار کرد. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

فدراسیون فوتبال مراکش وحید هلیل هودزیچ سرمربی تیم ملی این کشور را تنها سه ماه قبل از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برکنار کرد. فدراسیون فوتبال مراکش گفت که این تصمیم به دلیل اختلاف نظر در مورد نحوه آماده سازی “شیرهای اطلس” برای جام جهانی گرفته شده است.

در بیانیه فدراسیون فوتبال آمده است: دو طرف توافق کرده‌اند که راه خود را دوستانه جدا کنند.

هلیل هودزیچ سرمربی بوسنیایی در آگوست ۲۰۱۹ هدایت مراکش را بر عهده گرفت و این تیم را به مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آفریقا در کامرون رساند. او سپس در ماه مارس پس از پیروزی ۵ بر ۲ در مجموع مقابل کنگو، جواز حضور در جام جهانی را برای مراکش به دست آورد.

این مربی با حکیم زیش بازیکن مراکشی چلسی مشکل داشت و او را به تیم ملی دعوت نکرد و حالا با برکناری هلیل هودزیچ درهای تیم ملی برای بازگشت حکیم زیش باز شده است.

مراکش در مرحله نهایی جام جهانی در قطر با کرواسی، بلژیک و کانادا در گروه F دیدار خواهد کرد.

ساحل عاج و ژاپن هر دو به ترتیب در جام‌های جهانی ۲۰۱۰ و ۲۰۱۸ تحت هدایت این مربی جواز حضور در جام‌ جهانی را کسب کردند اما او هر دو کشور این مربی را قبل از جام جهانی برکنار کردند تا مراکش سومین کشوری شود که هلیل هودزیچ را قبل از جام جهانی برکنار می کند. اخراج او توسط عاج پس از آن اتفاق افتاد که این تیم در جام ملت ها شش ماه قبل از جام جهانی ۲۰۱۰ عملکرد ضعیفی داشت و اسون گوران اریکسون جایگزین او شد. همچنین اتحادیه فوتبال ژاپن نیز به مشکلات “ارتباطاتی” اشاره کرد و مدعی شد که هلیل هوزیچ دو ماه قبل از مسابقات ۲۰۱۸، اعتماد بازیکنان خود را از دست داده است.

سرمربی سابق نانت، لیل و پاری سن ژرمن مربی الجزایر در جام جهانی ۲۰۱۴ بود و این تیم را به مرحله یک شانزدهم نهایی رساند جایی که الجزایر پس از وقت اضافه ۲ بر یک مغلوب آلمان شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا