اینفانتینو: اکثر کشورها موافق جام جهانی دو سالانه هستند؛ طرح ما کاملا برعکس سوپر لیگ است

اینفانتینو: اکثر کشورها موافق جام جهانی دو سالانه هستند؛ طرح ما کاملا برعکس سوپر لیگ است

گزارش اخبار جام جهانی : رئیس فیفا می گوید اکثر کشورها حامی طرح برگزاری جام جهانی دو سالانه هستند. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

جیانی اینفانتینو می گوید طرح جام جهانی دو سالانه 4.4 میلیارد دلار درآمد مضاعف خواهد داشت.

به گزارش طرفداری و به نقل از ESPN، فیفا روز گذشته جلسه ای با اعضای خود داشت تا در مورد برگزاری دو سالانه جام جهانی به جای هر 4 سال یک بار بحث و تبادل نظر شود. این در حالی است که طرح فیفا مخالفانی از سوی باشگاه ها و لیگ های اروپایی دارد و یوفا یکی از مخالفان جدی این طرح است.

با این وجود جیانی اینفانتینو می گوید، اکثر کشورها موافق این طرح هستند. او در این باره گفت: اگر قرار بود فردا رای گیری شود، شاید اکثریت به اجرای این طرح دو سالانه رای می دادند اما مساله این نیست. نگاهی به کل تقویم سالانه داریم و می خواهیم کاری کنیم فوتبال بهتر شود و فوتبال آینده را سازماندهی کنیم. باید تصمیمات درستی برای فوتبال بگیریم. این طرح کاملا برعکس سوپر لیگ است. می خواهیم به همه فرصت بدهیم. این اصلی ترین موضوع این پروژه است.

رئیس فیفا در ادامه گفت: این طرح در مجموع 4.4 میلیارد دلار به درآمدهای حاصل از چرخه فوتبال اضافه می کند. نسل جدید فوتبال دوستان می خواهند جام جهانی بیشتر برگزار شود. باید اطمینان حاصل کنیم که این پول در جاهای درستی سرمایه گزاری می شود. به همین خاطر باید برنامه ریزی های درستی انجام دهیم. این طرح زمان بر است ولی هر چقدر زمان برای تصمیم گیری لازم باشد به آن خواهیم داد. از هر نظری استقبال می کنیم و بسیار انعطاف پذیر هستیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا