شاید ایران فردا به جام جهانی صعود کند!

اخبار جام جهانی شاید ایران فردا به جام جهانی صعود کند

گزارش اخبار جام جهانی : قرعه‌کشی مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی فردا در کوالالامپور برگزار خواهد شد. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

در اولین روز نقل و انتقالات ایران، رویداد مهمی کیلومترها آنطرفتر در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار خواهد شد؛ جایی که 18 تیم صعودکننده به مرحله نهایی، حریفان خود را می‌شناسند و با مسیر خود تا جام جهانی 2026 آمریکا آشنا می‌شوند.

این در حالی است که برای اولین بار در تاریخ فوتبال آسیا، هشت سهمیه مستقیم و یک سهمیه پلی آف برای این قاره در نظر گرفته شده تا نزدیک به نیمی از تیم‌های صعودکننده به مرحله نهایی، در نهایت پای به جام جهانی بگذارند. این فرصتی استثنایی برای تیم‌های درجه دوم قاره خواهد بود که برای سالهای طولانی پشت سد مدعیان قدر قدرت ماندند و نتوانستند به صحنه جهانی فوتبال راه پیدا کنند.

ای اف سی و فیفا سازوکار گروه‌بندی مقدماتی در آسیا را هم به طرزی جالب انتخاب کرده‌اند: ابتدا شش تیم در سه گروه که دو تیم اول راهی جام جهانی می‌شوند/ سپس تیم‌های سوم و چهارم به پلی آف می‌روند و دو گروه سه تیمی را تشکیل می‌دهند که سرگروه‌ها به جام جهانی می‌روند/ تیمهای دوم نیز بازی پلی آف را برگزار می‌کنند و برنده به بازی قاره‌ای می‌رود.

سیدبندی مقدماتی جام جهانی در آسیا به این شکل است:

گلدان 1: ژاپن (17)، ایران (20)، کره (22)

گلدان 2: استرالیا (23)، قطر (35)، عراق (55)

گلدان 3: عربستان (56)، ازبکستان (62)، اردن (68)

گلدان 4: امارات متحده (69)، عمان (76)، بحرین (81)

گلدان 5: چین (88)، فلسطین (95)، جمهوری قرقیزستان (101)

گلدان 6: کره شمالی (110) ، اندونزی (134)، کویت (137)

بر این اساس دشوارترین گروه برای تیم ملی فوتبال ایران تقابل با استرالیا، عربستان، امارات، چین و کره‌شمالی خواهد بود که حتی در این گروه تضمینی برای کسب رتبه چهارم نیز وجود نخواهد داشت. فراموش نکنید ایران در مقدماتی جام جهانی 2010 پایین‌تر از عربستان، امارات و کره شمالی حتی نتوانست سهمیه پلی آف را هم کسب کند.

گروه متوسط برای ایران تقابل با تیم‌های قطر، ازبکستان، امارات، چین و کویت است که این گروه هم دشواری خاص خود را خواهد داشت و همچنان صعود در همان مرحله نخست چالش جدی تیم امیر قلعه‌نویی خواهد بود.

اما شاید در کوالالامپور قرعه شانس ایران از گلدان بیرون بیاید و تیم ملی با عراق، اردن، بحرین، قرقیزستان و اندونزی همگروه شود که در این صورت شاید ساده‌ترین صعود برای تیم ایران رقم بخورد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا