فرار بزرگ ایران از گروه مرگ جام‌جهانی!

اخبار جام جهانی فرار بزرگ ایران از گروه مرگ جام‌جهانی

گزارش اخبار جام جهانی : با انجام قرعه کشی مرحله سوم مقدماتی جام جهانی، ایران از حضور در گروه مرگ مسابقات فرار کرد. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

قرعه کشی مرحله سوم مقدماتی جام جهانی 2026 در شرایطی صبح امروز در کوالالامپور برگزار شد که 18 تیم صعود کرده به این مرحله از پیکارها، در سه گروه 6 تیمی تقسیم شدند و ایران در گروه نسبتا مناسبی قرار گرفت و به نوعی از گروه مرگ فرار کرد.

قرعه کشی مسابقات بدین شکل برگزار شد که ابتدا تیم‌های حاضر در سید ششم از گوی خارج شدند و سپس قرعه کشی به سمت سیدهای بالاتر آمد تا تکلیف تیم‌های قدرتمند قاره مشخص شود.تیم ملی ایران که از قبل مشخص بود در سید نخست قرار دارد، تا لحظه آخر قرعه کشی منتظر خارج شدن نامش از گوی‌ها بود. این اتفاق در شرایطی رخ داد که به نوعی، گروه مرگ پیکارها از قبل مشخص شده بود.استرالیا، عربستان، بحرین، چین و اندونزی تیم‌هایی بودند که در سید گروه قرار داشتند و همین حضور دو تیم بزرگ استرالیا و عربستان کافی بود تا این گروه به گروه مرگ مسابقات شناخته شود.از سمت دیگر، حضور تیم‌های قطر، ازبکستان، امارات، قرقیزستان و کره شمالی در گروه نخست مسابقات و عراق، اردن، عمان، فلسطین و کویت نیز در گروه دوم مشخص شده بود و نوبت به قرعه کشی تیم‌های حاضر در سید نخست رسید.

در شرایطی نوبت به قرعه کشی گلدان اول رسید که اگر نام ایران از دو گوی نخست خارج نمی‌شد، ملی پوشان باید در گروه سوم و در گروه مرگ مسابقات، با تیم‌های قدرتمندتری روبرو می‌شدند.

با این حال و در همان قرعه نخست، نام ایران از گوی اول خارج شد تا ملی پوشان در گروه اول با تیم‌های ملی قطر، ازبکستان، امارات، قرقیزستان و کره شمالی همگروه شوند و به نوعی از قرار گرفتن در گروه مرگ فرار کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا