گروه ایران در جام جهانی تکمیل شد

گروه ایران در جام جهانی تکمیل شد

گزارش اخبار جام جهانی : ولز با غلبه بر اوکراین به‌عنوان چهارمین تیم، به گروه B جام جهانی 2022 اضافه شد تا تیم ملی ایران آخرین حریف خود را هم بشناسد. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

تیم ملی ولز امشب در فینال پات اول انتخابی جام جهانی 2022 در قاره اروپا با نتیجه یک بر صفر از سد اوکراین گذشت تا بعد از 64 سال دوباره در این جام حضور پیدا کند. این تیم به‌عنوان آخرین تیم اروپایی، جواز حضور در قطر را پیدا کرده و با ایران همگروه شد. تیم‌های انگلیس و امریکا، پیش از این به‌عنوان همگروه‌‌های ایران در گروه B شناخته شده بودند و با حضور ولز، این گروه تکمیل شد. به همین بهانه همگروه‌‌های ایران را مرور می‌کنیم تا در نهایت شما بگویید که در ملی‌پوشان کشورمان در حضور این سه تیم، می‌توانند از گروه خود صعود کنند یا خیر؟

انگلیس:
رتبه در رنکینگ فیفا: 5
حضور در جام جهانی: 16 بار
افتخارات: یک قهرمانی، 2 چهارمی
سرگروه، گروه دوم جام جهانی، تیمی است که سال گذشته تا یکقدمی فتح یورو 2021 پیش رفت اما در دیدار نهایی مغلوب ایتالیایی شد که در قطر حاضر نخواهد بود! کشوری که مردمانش معتقد هستند، فوتبال نوین را آنها ابداع کرده‌اند، تنها یک بار در سال 1966 به‌عنوان میزبان، فاتح جام جهانی شده است. شاگردان ساوت گیت یک سال بعد از ناکامی در بازگرداندن جام به خانه (!) یکی از مدعیان فتح جام جهانی 2022 به شمار می‌روند.

انگلیس در جام جهانی قبلی هم در گروه B حضور داشت؛ این تیم در گروهی که بلژیک، تونس و پاناما حضور داشتند، به‌عنوان تیم دوم به دور حذفی صعود کرد و پس از عبور از کلمبیا و سوئد به  جمع 4 تیم نهایی راه یافت. این تیم اما از کرواسی شکست خورد تا راهی دیدار رده بندی شود؛ جایی که سه شیرها از بلژیک شکست خورده و چهارم شدند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا