جام جهانی نوجوانان 5 دوره متوالی در قطر!

اخبار جام جهانی جام جهانی نوجوانان 5 دوره متوالی در قطر

گزارش اخبار جام جهانی : در اتفاقی عجیب فیفا میزبانی 5 دوره بعدی جام جهانی نوجوانان را به کشور قطر سپرده است. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

بعد از میزبانی فوق العاده قطر در جام جهانی 2022 و البته برگزاری تورنمنت‌های بزرگی مثل لیگ قهرمانان آسیا به صورت مجتمع در دوران کرونا، جام جهانی باشگاه‌ها در سال‌های 2019 و 2020 و جام ملت‌های آسیا 2023،حالا فیفا کشور قطر را به عنوان میزبان 5 دوره بعدی جام جهانی زیر 17 سال انتخاب کرده است که اتفاقی بی سابقه و عجیب به حساب می‌آید.

این تورنمنت از سال 1985 آغاز شد و هر دو سال یک بار برگزار می‌شد. آخرین دوره این رقابت‌ها سال 2023 در اندونزی برگزار شد که تیم نوجوانان ایران هم در این رقابت‌ها حاضر بود که از مرحله گروهی صعود کرد و در مرحله یک هشتم نهایی با ضربات پنالتی به مراکش باخت و حذف شد.

حالاو در اقدامی جالب از سوی فیفا قرار است جام جهانی نوجوانان هر سال برگزار شود و از سال 2025 تا 2029 این تورنمنت هر سال و برای پنج دوره در کشور قطر برگزار خواهد شد.

نکته دیگر اینکه تا قبل از این، جام جهانی نوجوانان با شرکت 24 تیم برگزار می‌شد اما از سال بعد این رقابت‌ها با حضور 48 تیم برگزار خواهد شد و 9 تیم از آسیا در این تورنمنت حضور دارند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا