کره شمالی در دور نهایی مقدماتی جام جهانی آمریکا!

اخبار جام جهانی کره شمالی در دور نهایی مقدماتی جام جهانی آمریکا

گزارش اخبار جام جهانی : باتوجه به پیروزی ژاپن مقابل سوریه، برد قابل پیش‌بینی کره‌شمالی به صعود این تیم از مرحله گروهی انجامید. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

سوری‌ها که امید زیادی داشتند تا با کسب نتیجه مقابل ژاپن صعود خود را پیش از بازی خانگی کره شمالی برابر میانمار قطعی کنند، با پنج گل برابر ژاپن شکست خوردند تا از صعود به مرحله بعدی باز بمانند.

ساعتی بعد کره شمالی که از مقدماتی جام جهانی 2022 انصراف داده بود و در دو دوره 2014 و 2018 نیز توفیقی نداشت، موفق شد بردی ساده و قابل پیش‌بینی را برابر میانمار کسب کند.

در همان نیمه اول کره شمالی سه بار دروازه حریف را گشود. ایل سانگ ری بازیکن 20 ساله و جو گوک ری هافبک 22 ساله که دو گل زد، گلزنان کره شمالی در این دیدار بودند.

نیمه دوم با تک گل میانمار آغاز شد اما در دقیقه 87 جو گوک ری گل سوم خودش و چهارم کره شمالی را زد تا این تیم با نتیجه پر گل پیروزی خود را کسب کند و همراه با ژاپن به مرحله بعدی برود.این پیروزی در حالی به ثبت رسید که بازی به میزبانی کشور لائوس برگزار شد و کره شمالی با این برد به جمع 18 تیم مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی صعود کرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا