مکان و زمان قرعه‌کشی جام جهانی 2024 مشخص شد

اخبار جام جهانی مکان و زمان قرعه‌کشی جام جهانی 2024 مشخص شد

گزارش اخبار جام جهانی : مراسم قرعه‌کشی جام جهانی فوتسال 2024، شش خرداد ماه در میدان تاریخی رجستان سمرقند برگزار می‌شود و تیم‌ها حریفان دور گروهی خود را خواهند شناخت. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

دهمین دوره جام جهانی فوتسال با حضور 24 تیم راه یافته و برتر دنیا به میزبانی کشور ازبکستان از 14 سپتامبر (۲۴ شهریور ماه) آغاز خواهد شد و تا 6 اکتبر (۱۵ مهر ماه) ادامه می‌یابد. قرعه‌کشی بزرگ‌ترین آوردگاه فوتسال جهان 26 می (۶ خرداد) در شهر سمرقند و میدان تاریخی رجستان سمرقند برگزار می‌شود و تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها از حریفان مرحله گروهی خود شناخت پیدا می‌کنند. تیم ملی فوتسال ایران قهرمان و پرافتخارترین تیم قاره کهن، در سید یک جام جهانی در کنار غول‌های بزرگ فوتسال دنیا قرار گرفته است.

شهرهای بزرگ ازبکستان از جمله تاشکند، اندیجان و بخارا، میزبان مسابقات خواهند بود و لحظات بزرگ و هیجان‌انگیزی را در تاریخ فوتسال ثبت می‌کنند.

تیم‌های ملی افغانستان، فرانسه، نیوزیلند و تاجیکستان برای اولین‌بار در جام جهانی فوتسال حضور خواهند داشت.

تیم‌های ملی افغانستان، آنگولا، آرژانتین، برزیل، کاستاریکا، کرواسی، کوبا، فرانسه، گواتمالا، ایران، قزاقستان، لیبی، مراکش، هلند، نیوزیلند، پاناما، پاراگوئه، پرتغال، اسپانیا، تاجیکستان، تایلند، اوکراین، ازبکستان و ونزوئلا در جام جهانی 2024 حضور خواهند داشت.

تیم ملی برزیل با پنج قهرمانی، پرافتخارترین تیم جهان به‌شمار می‌رود و اسپانیا با دو عنوان قهرمانی، دومین تیم برتر جهان محسوب می‌شود.

تیم ملی پرتغال، مدافع عنوان قهرمانی جام جهانی است و برای دفاع از عنوان خود راهی ازبکستان خواهد شد.

فالکائو، اسطوره برزیلی فوتسال جهان، با 48 گل زده بهترین گلزن اردوار مختلف جام جهانی به‌شمار می‌رود.

تیم ملی روسیه در سال 2008 به طرز شگفت‌انگیزی 31 بار در برابر جزایر سلیمان گلزنی کرد و متوسط یک گل در 1 دقیقه و 17 ثانیه. نتیجه 31-2 همچنان بزرگترین پیروزی و پرگل ترین بازی تاریخ این رقابت‌ها است. همچنین به روسیه کمک کرد تا رکورد گلزنی در یک گروه را ثبت کند: 50 گل.

سید بندی جام جهانی فوتسال 2024؛

سید یک: ازبکستان- برزیل- اسپانیا – آرژانتین – پرتغال و ایران
سید دو: قزاقستان – پاراگوئه – اوکراین – مراکش – تایلند و پاناما
سید سه: کاستاریکا – گواتمالا – ونزوئلا – نیوزیلند – کوبا و لیبی
سید چهار: افغانستان – آنگولا – کرواسی – فرانسه – هلند و تاجیکستان

قهرمانان ادوار گذشته جام جهانی فوتسال؛

1989 : برزیل
1992 : برزیل
1996 : برزیل
2000 : اسپانیا
2004 : اسپانیا
2008 : برزیل
2012 : برزیل
2016 : آرژانتین
2021 : پرتغال

تیم ملی فوتسال ایران در جام جهانی 2016 با مربیگری سیدمحمد ناظم الشریعه در جایگاه سوم دنیا ایستاد و بهترین عملکرد تاریخ خود در این رقابت‌ها را برجای گذاشته است.

گفتنی است که تیم‌های یک قاره، در مرحله گروهی جام جهانی با یکدیگر برخوردی نخواهند داشت و همچنین 24 تیم حاضر به شش گروه 4 تیمی تقسیم می‌شوند. در نهایت دو تیم برتر هر گروه به همراه 4 تیم شایسته سوم گروه‌ها به مرحله حذفی صعود می‌کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا