قلی‌زاده: جام جهانی رویای هر بازیکنی است انگیزه زیادی برای فصل جدید دارم

قلی‌زاده: جام جهانی رویای هر بازیکنی است انگیزه زیادی برای فصل جدید دارم

گزارش اخبار جام جهانی : لژیونر ایرانی فوتبال بلژیک ابراز امیدواری کرد بتواند فصل خوبی داشته باشد و برای جام جهانی قطر انتخاب شود. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

به گزارش فوتبالی و به نقل از سایت بلژیکی dhnet، علی قلی‌زاده هافبک تیم ملی فوتبال ایران تصمیم گرفت بعد از ملاقات با مدیران باشگاه شارلوا قرارداد خود را تا سال ۲۰۲۵ تمدید کند. قلی زاده در این فصل عملکرد بسیار خوبی در تیم شارلوا داشت و در هفته‌های اخیر به عنوان گلزن ظاهر شد.

بدیهی است با توجه به آمارهای چند هفته گذشته، این موضوع به یکی از اولویت های میز مهدی بیات تبدیل شده بود. علی قلی زاده در یک ماه گذشته هم با اسپورتینگ و هم در تیم ملی در کانون توجهات قرار گرفته بود.

خروج نیکلسون من را کمی آزار داد

علی قلی زاده نگاهی انتقادی و شفاف به فصل گذشته دارد. فصل قبل پنجمین فصل او در شارلوا بود که با خستگی شروع شد. برای شماره ۸ کمی زمان برد تا سرعت بیشتری بگیرد. او درباره فصل قبل گفت: من تقریباً دو هفته دیرتر از بقیه تیم به خاطر تیم ملی برگشته بودم و از ناحیه زانو آسیب جزئی دیدم که باعث شد نتوانم در تمام مسابقات بازی کنم. وقتی از نظر بدنی احساس بهتری داشتم، دوباره با تیم ارتباط برقرار کردم و شروع به درخشش کردم.

او تنها در ماه اکتبر ۴ گل به ثمر رساند و یک پاس گل داد و در طول فصل ۸ گل و ۵ پاس گل داد. با این تفاوت که در پایان دسامبر به دنبال جدایی شمر نیکلسون و انتقال به اسپارتاک مسکو ضربه جدیدی خورد. بازیکن ایرانی ادامه داد: ما بیش از دو سال بود که با هم بازی می‌کردیم. ما به راحتی همدیگر را پیدا کردیم، از صمیم قلب می‌دانستیم که طرف مقابل چه توپی می‌خواهد. رفتن او کمی مرا آزار می‌دهد زیرا باید خود را با آن وفق می‌دادم. می دانم که باید بهتر عمل کنم. شاید مردم تصور نکنند که برای بازیکنان هجومی مثل من که باید به مهاجمان توپ های خوبی بدهند، سازگاری با بازیکنان جدید آسان نیست اما انتقاد بخشی از فوتبال است.

نگران بازی‌های دوستانه نباشید

قلی زاده برای اولین بار در این تابستان با مشکل جسمانی مواجه نشد. او گفت: قبلاً به طور کلی قبل از شروع فصل مصدومیت هایی داشتم. این بار نه. این موضوع به من انگیزه بیشتری می دهد. پس از انجام بازی های ژوئن برای ایران احساس آمادگی می کنم و از نظر بدنی آماده هستم. ما خوب کار می کنیم و چون این دومین فصل با مربی است، دقیقاً می دانیم که او از ما چه انتظاری دارد و می خواهد تیم چگونه کار کند.

شکست در بازی های دوستانه پیش از شروع فصل جدید خیلی نگران کننده نیست. اگر در این مسابقات شکست می‌خورید به این دلیل است که مشکلی وجود دارد و بنابراین به شما اجازه می‌دهد روی این جنبه‌ها کار کنید. برعکس وقتی همه چیز در آماده‌سازی خیلی خوب پیش می‌رود، تیم آرام آرام افت می کند. من نمی گویم که شکست خوردن در بازی های دوستانه خوب است اما این دیدارها باید به ما کمک کنند. هنوز خیلی زود است که در مورد هدف فصل آینده صحبت کنیم. ما کار می کنیم، تمام تلاشمان را می کنیم و بازی به بازی پیش خواهیم رفت.

آینده و جام جهانی

نیمه دوم سال ۲۰۲۲ برای علی قلی زاده بسیار مهم است و او را در جام جهانی خواهیم دید. چهار سال پس از ناامیدی کوچک ناشی از عدم انتخابش برای جام جهانی ۲۰۱۸، او احتمالا باید یکی از ۲۶ ایرانی منتخب برای جام جهانی بعدی باشد.

علی قلی زاده گفت:‌ در آن زمان خیلی کم فرصت بازی برای ایران را داشتم و می خواستم فوتبال خودم را در اروپا دنبال کنم اما امسال شانس بیشتری برای دعوت شدن و بازی کردن دارم. حضور در جام جهانی افتخار بزرگی است. جام جهانی رویای هر بازیکنی است.

دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم که قرار است از سمتش برکنار شود به قلی زاده هشدار داده بود برای حضور در تیم ملی ایران و بازی در تیم ملی از ابتدا، باید در فوتبال اروپا بیشتر بازی کند. بازیکن ایرانی درباره این موضوع گفت: این طبیعی است. اگر شما به طور منظم در باشگاه خود بازی نکنید چگونه می توانید ادعا کنید که در جام جهانی بازی خواهید کرد و عملکرد خوبی خواهید داشت؟ علاوه بر این، شما نباید فقط بازی کنید، بلکه باید خود را در تیم باشگاهی خود نشان دهید. می خواهم در این سال خودم را نشان دهم. خواهیم دید چه اتفاقی می افتد. من روی شارلوا تمرکز کرده ام. نمی‌خواهم دروغ بگویم. البته من به جام جهانی فکر می‌کنم اما می‌دانم که اگر خودم را بیش از حد درگیر کنم، این روند می‌تواند به من آسیب بزند و بر عملکردم تأثیر منفی بگذارد یا بدتر، باعث آسیب دیدگی من شود. بنابراین واضح است که مهمترین چیز، لحظه حال است. کار کردن، تمرکز و کمک به تیم؛ این چیزی است که برای من مهم است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا