محصص: با تغییراتی تیم آماده‌ای به جام جهانی می‌بریم

اخبار جام جهانی محصص با تغییراتی تیم آماده‌ای به جام جهانی می‌بریم

گزارش اخبار جام جهانی : مرتضی محصص یکی از نمایندگان فوتبال ایران در اجلاس مالزی بوده است. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

مرتضی محصص درمورد حضور خود در اجلاس کادر‌فنی تیم‌های ملی حاضر در جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا به همراه مدیران بخش فنی و توسعه فدراسیون‌های زیر نظر AFC، اظهار داشت: این کنفرانس طی روزهای ۱۸ تا ۲۰ اردیبهشت در کوالالامپور برگزار شد. از من هم به دلیل عضویت در پنل مدرسان AFC از طرف کنفدراسیون دعوت شده بودم. دست آوردها و نتایج جام ملت‌ها در این کنفرانس مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت. مربیان نامداری مثل گراهام آرنولد (سرمربی استرالیا) هاجیمه موریاسو (سرمربی ژاپن) یحیی توره (دستیار روبرتو مانچینی در تیم ملی عربستان) برانکو ایوانکوویچ (سرمربی تیم ملی چین) ایگور استیماچ (سرمربی تیم ملی هند) و… در این سمینار حضور داشتند.

وی افزود: برخی تیم‌ها نیز عضوی از کادرفنی خود را فرستاده بودند. در این ۳ روز بیشتر درمورد نقش رهبری و مدیریت سرمربی بحث شد و فرصت بسیار گرانبهایی برای تبادل نظر بین مربیان بود. در روز دوم درخصوص دست آوردها و نتایج جام ملت‌های قطر ۲۰۲۳ صحبت کردند که می‌تواند رهنمود خوبی جهت آماده‌سازی تیم‌ها برای رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۶ باشد.

مدرس AFC تاکید کرد: از ایران هم سعید الهویی از مربیان جوان و خوب کشورمان به عنوان عضوی از کادرفنی تیم ملی شرکت کرده بود. یک کنفرانس بسیار مهم و پرباری بود که کیفیت فوق‌العاده‌ای داشت. تبادل نظری که بین مربیان انجام شد، می‌تواند برای آینده فوتبال ایران و آسیا موثر باشد. مطالب مورد گفت و گو و مصاحبه‌های مختلفی که با مربیان روی سن انجام می‌شد، قطعا در یک تا ۲ هفته آینده از طرف AFC به تمامی مربیان ایمیل می‌شود.

محصص درمورد تیم ملی فوتبال کشورمان، توضیح داد: این تیم شایسته صعود به جام جهانی ۲۰۲۶ آمر‌یکا، مکزیک و کاناداست‌‌. آینده بسیار خوبی در این جام خواهیم داشت زیرا تیم ملی تلفیقی از جوانان و باتجربه‌هاست. حتی اگر در جام ملت‌های اخیر کمی خوش‌شانس بودیم، می‌توانستیم نتایج بهتری کسب کنیم. ایران از مرحله گروهی تا نیمه نهایی راه سختی داشت و در بازی با قطر هم شانس‌های خیلی زیادی را به ویژه پس از گل اول از دست دادیم‌.

وی ادامه داد: بازیکنان حاضر در بازی با ژاپن می‌توانند با چند تغییر در ۲ دیدار آتی تیم ملی مقابل هنگ‌کنگ و ازبکستان نتایج خوبی بگیرند.

محصص تاکید کرد: تیم ملی با امیر قلعه‌نویی و این کادرفنی توانایی کسب نتایج خوب در جام جهانی را دارد‌. رابطه، درک متقابل، تفاهم و همدلی بین بازیکنان و کادرفنی برگ برنده‌ای برای این تیم است. می‌توانیم با چند تغییر تیم آماد‌ه‌ای را به جام جهانی اعزام کنیم. نکته جالب این بود که موریاسو در نشست اخیر به خوبی از ایران تعریف کرده و تیم ما را یک مدعی و قوی می‌دانست. آسیا برای ایران احترام قائل است. کادرفنی و این تیم به ویژه از طرف رسانه‌ها نیاز به حمایت دارند‌. همه تیم‌ها تا زمان شروع جام جهانی آتی سعی می‌کنند مشکلات و نقاط ضعف خود را برطرف کنند. کادرفنی ما هم این توانایی را دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا