پرو حریف نماینده آسیا در پلی‌آف شد/ صدرنشینی برزیل و حذف کلمبیا

گزارش اخبار جام جهانی :تیم ملی پرو موفق شد سهمیه آمریکای جنوبی را در دور پلی‌آف جام جهانی 2022 به دست بیاورد.رای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

پرو حریف نماینده آسیا در پلی‌آف شد/ صدرنشینی برزیل و حذف کلمبیا

به گزارشاخبار جام جهانی، هفته هجدهم و پایانی مرحله انتخابی جام جهانی 2022 قطر در منطقه آمریکای جنوبی، بامداد امروز (چهارشنبه) برگزار شد تا تکلیف تنها سهمیه کنمبُل در مرحله پلی‌آف مشخص شود.

تیم ملی پرو در مهمترین دیدار، با نتیجه 2 بر صفر بر پاراگوئه غلبه کرد. جانلوکا لاپادولا در دقیقه 5 و یوشیمار یوتون در دقیقه 42 موفق به گلزنی شدند.

پرو با این پیروزی، امتیازات خود را به عدد 24 رساند و با کسب جایگاه پنجمی آمریکای جنوبی، به مرحله پلی‌آف صعود کرد. پرو در پلی‌آف به مصاف نماینده آسیا، یعنی برنده دیدار 17 خرداد استرالیا و امارات می‌رود.

برزیل هم با نتیجه 4 بر صفر از سد بولیوی گذشت. لوکاس پاکتا در دقیقه 24، ریچارلیسون در دقایق 45 و 1+90 و گیمارش برونو گیمارش در دقیقه 66 گل‌های سلسائو را به ثمر رساندند. شاگردان تیته با 45 امتیاز، دور انتخابی را در صدر جدول کنمبُل به پایان رساندند.

آرژانتین هم در خانه اکوادور با تساوی یک – یک متوقف شد. خولیان آلوارس در دقیقه 24 برای آرژانتین گلزنی کرد و انر والنسیا در دقیقه 3+90، دروازه آلبی‌سلسته را گشود.

کلمبیا نیز با  تنها گل خامس رودریگس در دقیقه 4+45 از سد ونزوئلا گذشت، اما این نتیجه برای راهیابی کلمبیا به پلی‌آف و حذف نشدن این تیم کافی نبود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا