تحریم جام جهانی ۲۰۲۲ از سوی کاپیتان قهرمان این اتفاق دیگر نباید رخ بدهد!

تحریم جام جهانی ۲۰۲۲ از سوی کاپیتان قهرمان این اتفاق دیگر نباید رخ بدهد!

گزارش اخبار جام جهانی : فیلیپ لام، کاپیتان سابق تیم ملی آلمان، به دلیل نقض قوانین حقوق بشری از جام جهانی قطر انتقاد کرد و آن را از سوی خود تحریم کرد. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

فیلیپ لام از اهدای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ به قطر به دلیل سابقه حقوق بشری در این کشور، انتقاد کرد و گفت که قصد ندارد در این مسابقات شرکت کند.

گزارشی از نشریه «گاردین» در سال گذشته فاش کرد که از زمان دریافت میزبانی جام جهانی در سال ۲۰۱۰، ۶۵۰۰ کارگر مهاجر در قطر جان باختند. دیده‌بان حقوق بشر همچنین گفته است که قوانین قطر علیه مهاجران، زنان و همجنس‌گرایان است و در مورد آنها تبعیض قائل می‌شود.

لام کاپیتان آلمان در جام جهانی ۲۰۱۴ بود و اکنون به عنوان مدیر مسابقات اتحادیه فوتبال آلمان برای یورو ۲۰۲۴ کار می‌کند. او به نشریه «کیکر» گفت: «من عضو هیئت مدیره نیستم و علاقه‌ای به پرواز به آنجا به عنوان یک هوادار ندارم. ترجیح می‌دهم مسابقات را از خانه دنبال کنم. حقوق بشر باید بزرگترین نقش را در اعطای میزبانی مسابقات ایفا کند. اگر قراردادی به کشوری واگذار شود که یکی از بدترین عملکردها را در این زمینه داراست، شما قطعاً به معیارهای مورد استفاده برای تصمیم‌گیری شک می‌کنید. این اتفاق نباید در آینده دوباره تکرار شود. حقوق بشر، پایداری، وسعت کشور… به نظر می‌رسد هیچ کدام از اینها در تعیین میزبان نقشی نداشته است.»

لام همچنین گفت که امیدوار است بازیکنان آلمان در جام جهانی آشکارا درباره سابقه حقوق بشر قطر صحبت کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا