عربستان در این تاریخ میزبان جام‌جهانی می‌شود!

اخبار جام جهانی عربستان در این تاریخ میزبان جام‌جهانی می‌شود

گزارش اخبار جام جهانی : یازده دسامبر آینده، تاریخ مشخص شدن کشورهای میزبان جام‌های جهانی 2030 و 2034 است. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

هفتاد و چهارمین کنگره فیفا برای اولین بار در جنوب شرق آسیا در بانکوک برگزار شد. جیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) گفت: دسامبر آینده، تاریخ برگزاری نشست مجازی کنگره فیفا برای رای گیری و اعلام کشورهای میزبان دو دوره از مسابقات جام جهانی مردان خواهد بود که قرار است در سال‌های 2030 و 2034 برگزار شود.

اینفانتینو در سخنرانی پایانی خود در مجمع عمومی فیفا که در بانکوک، پایتخت تایلند برگزار شد، گفت: 11 دسامبر آینده تاریخ یک اجلاس (مجازی) برای معرفی کشورهای میزبان برای دو دوره بعدی جام جهانی خواهد بود.

عربستان سعودی برای اولین بار در تاریخ خود منتظر اعلام رسمی پیروزی در کسب میزبانی جام جهانی 2034 است، زیرا این کشور تنها نامزد باقی‌مانده در رقابت برای کسب میزبانی جام جهانی 2034 است.

قرار است که یک هیئت رسمی از فیفا در سپتامبر آینده از عربستان سعودی بازدید کند. سفر رسمی این هیئت در ماه سپتامبر به سه شهر ریاض، جده و دمام خواهد بود. عربستان یکی از معدود کشورهای جهان است که می‌تواند به تنهایی میزبان جام جهانی در قالب جدید باشد.

یاسر المسحل، رئیس فدراسیون فوتبال عربستان نیز در این خصوص گفت: پادشاهی عربستان قادر است نه تنها در حوزه ورزش بلکه بزرگ‌ترین رویدادها را برگزار کند و این پرونده مورد توجه ولیعهد بن سلمان قرار گرفته است.

رئیس فدراسیون عربستان در پایان اظهارات خود خاطرنشان کرد: برای اولین بار است که 48 تیم در یک دوره از مسابقات جام جهانی شرکت می‌کنند و فقط یک کشور میزبانی آن را برعهده خواهد داشت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا