فهرست اسکاتلند برای یورو: ستاره باتجربه در خانه ماند

فهرست اسکاتلند برای یورو: ستاره باتجربه در خانه ماند

گزارش اخبار جام جهانی : کرگ گوردون، دروازه‌بان باتجربه تیم ملی اسکاتلند، از لیست این تیم برای مسابقات یورو 2024 کنار گذاشته شد.‏‏‏ برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

گوردون که در حال حاضر 41 ساله است، با حضور در بازی دوستانه برابر فنلاند که با تساوی 2-2 اسکاتلند به پایان رسید، رکورد دیوید ویر را که در سال 2010 با 40 سال و 116 روز سن در ترکیب اسکاتلند به میدان رفت، شکست.

کرگ گوردون در آخرین بازی دوستانه اسکاتلند پیش از مسابقات که برابر فنلاند برگزار شد، به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شد تا به عنوان مسن‌ترین بازیکن تاریخ این تیم معرفی شود.

نکته جالب اینکه وقتی گوردون وارد مسابقه شد، تیم ملی کشورش 2-0 پیش بود اما او دو گل دریافت کرد تا این دیدار دوستانه با تساوی به پایان برسد.

گوردون در پایان سال 2022 از ناحیه پا دچار آسیب دیدگی شدید شد و در ژانویه سال جاری به میادین بازگشت. استیو کلارک، سرمربی اسکاتلند، در این باره به خبرنگاران گفت: من نمی‌توانم 4 دروازه‌بان را در ترکیب قرار دهم.

فهرست اسکاتلند برای یورو: ستاره باتجربه در خانه ماند

تصمیم برای کنار گذاشتن کرگ واقعاً دشوار بود، اما او مدت زیادی مصدوم بود و نقش خود را به عنوان دروازه‌بان اول از دست داده بود. من مکالمه بسیار دشواری با گوردون داشتم. فکر می‌کنم این یک موقعیت کاملاً احساسی برای هر دوی ما بود.

یکی دیگر از بازیکنانی که پس از حضور در لیست اولیه از ترکیب حذف شد، جان سوتار مدافع رنجرز بود. بن دواک و لیندون دایکس نیز به دلیل مصدومیت از لیست کنار گذاشته شدند.

اسکاتلند در مسابقات قهرمانی اروپا در بازی افتتاحیه در تاریخ 14 ژوئن به مصاف آلمان میزبان می‌رود و سپس با سوئیس و مجارستان دیدار خواهد کرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا