مانور ویژه شبیه‌ سازی حوادث با تلفات انبوه در قطر

مانور ویژه شبیه‌ سازی حوادث با تلفات انبوه در قطر

گزارش اخبار جام جهانی : وزارت بهداشت قطر با مشارکت سازمان بهداشت جهانی (WHO)، در آستانه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مانور شبیه‌سازی «حوادث با تلفات جمعی» را برگزار کرد. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

به گزارش فوتبالی، این مانور به عنوان بخشی از مشارکت سه ساله وزارت بهداشت قطر، سازمان بهداشت جهانی و فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) و همچنین کمیته عالی برگزاری و میراث قطر با هدف برگزاری رویدادی ایمن و سالم همراه با آثار ورزشی و بهداشتی ماندگار، انجام شد.

«محمد الحجری» مدیر واحد فوریت‌های بهداشتی قطر هدف این مانور شبیه‌سازی‌شده را ارزیابی واکنش نظام درمانی قطر در آستانه جام جهانی عنوان کرد و گفت: انتظار می‌رود حدود ۱.۵ میلیون هوادار به قطر آمده و مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ را تماشا کنند. به منظور حصول اطمینان از امنیت بازیکنان، داوران، هواداران میهمان و ساکنان محلی در طول برگزاری تورنمنت، وزارت بهداشت قطر با شرکای خود در بخش درمان و متخصصان سازمان بهداشت جهانی همکاری نزدیکی داشته است.

کشور قطر در سال‌های اخیر با میزبانی از رویدادهای معتبر ورزشی، تجربیات ارزشمندی را کسب کرده و نظام بهداشتی و درمانی این کشور نقش مهمی را در پشتیبانی از برگزاری موفق این رویدادها ایفا کرده است. دوحه در سه سال اخیر، از رویدادهایی بزرگی همچون جام جهانی باشگاه‌ها، مسابقات جهانی دوومیدانی و عرب کاپ میزبانی کرده است.

فیفا به‌تازگی اعلام کرد که در فاصله کمتر از ۱۰۰ روز تا آغاز بزرگ‌ترین رویداد تک‌ورزشی جهان در کشور حاشیه خلیج فارس، در مجموع ۲ میلیون و ۴۵۰هزار قطعه بلیت به فروش رفته است.

بیست‌ودومین دوره رقابت‌های جام جهانی از ۲۰ نوامبر تا ۱۸ دسامبر(۲۹ آبان تا ۲۷ آذرماه ۱۴۰۱) برگزار خواهد شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا