توضیح فدراسیون فوتبال در مورد سفر اسکوچیچ‌ به ترکیه واکنش به شکایت دستیار مهدوی کیا

توضیح فدراسیون فوتبال در مورد سفر اسکوچیچ‌ به ترکیه واکنش به شکایت دستیار مهدوی کیا

گزارش اخبار جام جهانی : سرپرست روابط عمومی فدراسیون فوتبال توضیحاتی را در خصوص سفر اسکوچیچ ارائه کرد. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

محمد جواد پاینده درمورد نشست هم اندیشی مدیران روابط عمومی و رسانه ای باشگاه های لیگ برتری و دسته اولی با مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال، اظهار داشت: قبلا هم چنین جلساتی داشتیم اما به دلیل کرونا مدتی این شرایط فراهم نشده بود. برگزاری این جلسات خیلی خوب است اما امیدواریم مقداری پژوهشی تر و علمی تر درباره مباحث تخصصی مرتبط با این حوزه صحبت شود و کمک کنیم از بعد نرم افزاری ارتقای سطح تخصصی و کیفی کار در حوزه رسانه و روابط عمومی باشگاه ها را داشته باشیم.

وی افزود: خیلی از همکاران ما در حوزه مدیر رسانه ای و روابط عمومی باشگاه‌ها روی موضوع نکته و توجه دارند که باید به این مسائل تخصصی‌تر دیده شود تا خیلی از مشکلات در نشست های خبری برطرف شود. نشست‌های خبری ویترین مسابقات ما است و برگزاری خوب، موفق، مرتبط و جذاب این نشست‌ها برای مخاطبان بسیار حائز اهمیت است و می‌تواند به جذاب تر دیدن شده بیشتر لیگ ما کمک کند. نکاتی در این خصوص مطرح شد و کمک می کند این اتفاق در لیگ بیفتد.

سرپرست روابط عمومی فدراسیون فوتبال درخصوص تمهیدات در نظر گرفته شده برای جلوگیری از تکرار غیبت مربیان در نشست‌های خبری قبل از بازی ها، گفت: فیفا و AFC الزاماتی را در این مورد اعلام کرده‌اند. همکاری و تعاملی با سازمان لیگ خواهیم داشت تا در این مورد سخت گیری بیشتری انجام شود. رسانه ها به فوتبال ملی و لیگ باشگاهی ما احترام گذاشته و برای پوشش آن حضور پیدا می‌کنند‌. هر دوره ای پیش می رویم اهمیت حضور رسانه ها در جام‌های جهانی و لیگ قهرمانان برای پوشش مطلوب برای فیفا و AF بیشتر نمود پیدا می کند و ما هم باید لیگ خود را مطابق همین موضوع پیش ببریم. انتظار داریم باشگاه ها به رسانه ها بیشتر احترام بگذارند زیرا آنها به دیدن شدن، پویاتر شدن و جذاب تر شدن لیگ و فوتبال باشگاهی ما پیدا می‌کنند.

وی افزود: احترام هم به این شکل است که به جز مواقعی که دلیل موجهی وجود دارد حتما در نشست خبری شرکت پیدا کنند. مشکل تهیه بلیت همیشه مطرح بوده که دیر رسیدیم اما خواهش می‌کنیم از باشگاه ها بعد از دو دهه فوتبال حرفه ای این کار را به شکلی پیشبینی کنند که سرمربیان در نشست‌های خبری حضور پیدا کنند زیرا کار سختی نیست.

سرپرست روابط عمومی فدراسیون فوتبال درخصوص روند تایید صلاحیت‌های نامزدهای انتخابات، توضیح داد: موضوع انتخابات حساسیت‌های ویژه ای دارد که ما در فدراسیون فوتبال تقسیم کاری درمورد اظهارنظر رسانه ای در این خصوص انجام می‌دهیم. معتقد هستیم فقط کمیته بدوی انتخابات در حال حاضر صلاحیت اظهارنظر و صحبت را در این خصوص دارد. شب گذشته نیز برنامه ای با حضور برخی نامزدها برگزار شد و نکاتی گفتند که البته چندان شما مناظره نداشت. این پروسه از طریق بخش مربوطه انجام و اطلاع رسانی لازم صورت می‌گیرد‌.

پاینده درمورد اعتراض سه نامزد به تایید نشدن مدارک شان در کمیته بدوی، گفت: من و همکارانم می‌توانیم راحت در این خصوص صحبت کنیم اما مجری انتخابات طبق هماهنگی کامل با کمیته انتخابات، حسن کامرانی فر است. بررسی‌ها را آنها انجام می‌دهند. دوستان گفتند در پایان رسیدگی کامل به صلاحیت‌ها به شکل شفاف و دقیق، در خصو‌ص فراخوان منتشر شده که کمیته بدوی اعلام کرده و سایر نکات شفاف و صریح صحبت می‌کنند.

وی درباره آخرین وضعیت بلیت فروشی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به هواداران ایرانی، گفت: ظرف ۳-۲ روز آینده اطلاع رسانی خیلی شفاف و روشنی درخصوص بلیت‌هایی که تا امروز خریداری شده و نحوه ارائه آنها به خریداران خواهیم داشت. خوشبختانه سهمیه جدیدی برای بلیت ها در اختیار فدراسیون قرار گرفت که در مورد نحوه فروش این بلیت ها نیز اطلاع رسانی روشنی خواهیم داشت.

وی درمورد سفر دراگان اسکوچیچ به ترکیه برای بازدید از تمرینات تیم‌های ایرانی در این کشور، پاسخ داد: هماهنگی‌هایی با تیم‌های باشگاهی که در ترکیه اردو دارند صورت گرفته و تلاش می‌کنیم در زمان حضور سرمربی تیم ملی در این کشور، استفاده حداکثری از این فرصت داشته باشد. با توجه به مناطق جغرافیایی که تیم‌ها در آن حضور دارند از تمرینات شان بازدید کنند و نشستی با سرمربیان آنها داشته باشند. درحال رایزنی با باشگاه ها هستیم تا از این سفر دست آورد خوبی داشته باشیم.

سرپرست روابط عمومی فدراسیون فوتبال درخصوص دلیل قطعی اعلام نشدن بازی با اروگوئه، گفت: اتفاقات خوبی در مورد بازی دوستانه افتاده اما سیاست ما در مرحله قبلی این بود تا دیداری قطعی و مسلم نشده موضوعی را اعلام نکنیم. البته دبیرکل فدراسیون روز گذشته توضیحاتی داد و کار به جای خوبی رسیده است. منتظریم تمام مراحل را کامل انجام بدهیم و سپس اطلاعات قطعی و کامل را به مردم ارائه بدهیم.

پاینده درمورد شکایت جان لامرز، دستیار هلندی مهدوی کیا از فدراسیون فوتبال برای دریافت مطالباتش، توضیح داد: در جریان جزییات این موضوع نیستم و باید با مدیر رسانه ای تیم امید در این مورد صحبت کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا