ایران با کره جنوبی استارت می‌زند

ایران با کره جنوبی استارت می‌زند

گزارش اخبار جام جهانی : در حالی که قرار بود دبیر کل فدراسیون فوتبال و میرشاد ماجدی به اتفاق راهی زوریخ شوند به یکباره سرپرست فدراسیون فوتبال از این سفر سر باز زد! برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

تیم ملی والیبال ایران امروز در هفتمین دوره جام کنفدراسیون آسیا به جدال کره جنوبی می‌رود.

ایران با کره جنوبی استارت می‌زند
جاباما
شاگردان الساندر کمپدلی به نامهای آیتک سلامت، حانیه محتشمی‌پور، محدثه مشتاقی، شبنم علیخانی، مهسا صابری، مائده برهانی، مهسا کدخدا، فاطمه امینی، پوران زارع، تهمینه درگزنی، نگار هاشمی، الهه پورصالح، ریحانه کریمی و زهرا مغانی جمعه ۲۸ مردادماه بعد از کسب مدال نقره بازیهای کشورهای اسلامی به فیلیپین آمده اند تا از امروز به مدت ۱۰ روز در شهر پاسیگ رقابت کنند.

جام کنفدراسیون والیبال آسیا از سال ۲۰۰۸ استارت زده شد و تا سال ۲۰۱۶ مسابقات با حضور هشت تیم هر دو سال یکبار برگزار شد که در سال ۲۰۱۸ و در مسابقات شهر راتچاسیما تایلند تعداد تیم‌های شرکت کننده به ۱۰ تیم رسید و قرار بود در رقابت‌های امسال هم ۱۰ تیم شرکت کنند که قزاقستان در آستانه آغاز بازیها انصراف داد. سال ۲۰۲۰ هم به دلیل شیوع کرونا این جام برگزار نشد. اما تیم ملی کشورمان امسال برای ششمین بار حضور در AVC کاپ را تجربه می‌کند که رتبه ششمی سال ۲۰۱۶ بهترین عملکرد آنها در پنج دوره قبلی است.سه رتبه هشتمی در سال‌های ۲۰۱۰، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۸ و جایگاه هفتمی سال ۲۰۱۴ ماحصل حضور والیبال زنان ایران در این مسابقات است.

اما طبق قرعه کشی انجام شده در گروه اول این رویداد تیمهای ایران، کره‌جنوبی، فیلیپین، چین و ویتنام حضور دارند مدعیانی که نه تنها در آسیا بلکه در جهان نیز به عنوان چهره قهرمان و سکونشین از آنها یاد می‌شود. در گروه دوم نیز ژاپن، تایلند، چین تایپه و استرالیا قرار گرفتند.

الساندر کمپدلی، سرمربی تیم ملی والیبال زنان با توجه به گروه سخت ایران در این بازیها می‌گوید: «کاپ آسیا مسابقات سنگین و مهمی برای تیم ایران است چون سه بازی سخت در پیش داریم، سعی می‌کنیم بازیکنان را برای این دیدارهای مهم آماده نگهداریم.»

تیم ملی والیبال روز شنبه نیز اولین تمرین خود را انجام داد که مربی ایتالیایی ایران بیان می‌کند: «بعد از سفر طولانی و حضور در بازی‌های کشورهای اسلامی اولین تمرین تیم ملی را برگزار کردیم و سعی داشتم با یک تمرین ساده بازیکنان را با شرایط سالن و فضا برگزاری آماده کنیم.البته این تمرین کامل نبود چرا که برای جلوگیری از مصدومیت و اطمینان از سلامت سه نفر از بازیکنان ،اجازه تمرین به آن‌ها را ندادیم، اطمینان دارم که این والیبالیست‌ها هرچه سریعتر به شرایط ایده‌آل خود بازمی‌گردند.»

مهسا کدخدا ،کاپیتان تیم ملی هم که تجربه حضو ردر این رقابتها را دارد هم درباره وضعیت رقبا در مرحله مقدماتی تاکید می‌کند: «بازی‌های سختی پیش رو داریم، نتیجه گرفتن مقابل هیچ یک از این تیم‌ها کار راحتی نیست و باید با رقبا بجنگیم.تیم‌های کره‌جنوبی و چین بهترین‌های آسیا هستند و در مسابقات جهانی هم نتایج قابل قبولی رابه دست می‌آورند همه تلاش‌مان را می‌کنیم تا بهترین نتیجه را به دست آوریم.»

او به فاصله اندک جام کنفدراسیون آسیا با بازی‌های کشورهای اسلامی اشاره می‌کند: «به‌رغم این‌که مدت کوتاهی از مسابقات قونیه گذشته است، خوشبختانه تیم با آمادگی و شرایط خوبی آماده شروع مسابقات جدید است.»

برنامه امروز:

چین تایپه – ژاپن ساعت ۶:۳۰

ویتنام – چین ساعت ۹:۳۰

استرالیا – تایلند ساعت ۱۲:۳۰

ایران – کره‌جنوبی ساعت ۱۵:۳۰

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا