خشم آلمانی‌ ها: نباید در جام جهانی قطر بازی کنیم!

خشم آلمانی‌ ها: نباید در جام جهانی قطر بازی کنیم!

گزارش اخبار جام جهانی : نیمی از مردم آلمان معتقد هستند که تیم ملی این کشور نباید در جام جهانی قطر حاضر شود. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

 حواشی مربوط به جام جهانی قطر و اتهامات مطرح شده علیه دولت این کشور در چند سال اخیر همچنان ادامه دارد. 
حالا به نظر می‌رسد که جمعیت آلمان هم از این موارد ناراضی و ناراحت است و نزدیک به نیمی از مردم این کشور مدعی شده‌اند که با حضور تیم ملی کشورشان در رقابت‌های جام جهانی موافق نیستند. آنها از مرگ کارگران مهاجر در جریان ساخت ورزشگاه‌های مربوط به جام جهانی ابراز ناراحتی کرده‌اند.
نظرسنجی انجام شده توسط موسسه YouGov نشان می‌دهد که 48 درصد از افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند از عدم حضور شاگردان هانسی فلیک در جام جهانی استقبال می‌کنند. 

تنها 28 درصد از آنها باور دارد که آلمان نباید به هیچ قیمتی از حضور در جام جهانی سرباز بزند و 24 درصد نیز در این زمینه اظهارنظر نکرده‌اند. 
جام جهانی قطر قرار است در پاییز امسال و در فاصله 21 نوامبر تا 18 دسامبر 2022 برگزار شود. آلمان در این مسابقات در گروه E قرار گرفته و باید به مصاف اسپانیا، ژاپن و کاستاریکا برود تا تکلیف دو تیم صعود کننده به مرحله یک هشتم این رقابت‌ها مشخص شود. 
قطر از مدت‌ها قبل به دلیل مرگ کارگران مهاجر و همچنین مسائل حقوق بشری با انتقادهای شدیدی روبرو شده است. هرچند مسئولان دولتی این ادعاها را رد می‌کنند و تغییراتی در ساختارشان به سود کارگران مهاجر ایجاد کرده‌اند اما این انتقادها همچنان از سوی بسیاری از نهادهای اروپایی ادامه دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا