عصبانیت بی‌ سابقه سرمربی لیورپول در آستانه افتتاحیه لیگ برترخشم کلوپ از جام جهانی؛ فکرش هم دیوانه‌ ام می‌کند

عصبانیت بی‌ سابقه سرمربی لیورپول در آستانه افتتاحیه لیگ برترخشم کلوپ از جام جهانی؛ فکرش هم دیوانه‌ام می‌کند

گزارش اخبار جام جهانی : یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول، در آستانه دیدار مقابل فولام در هفته اول لیگ برتر در یک کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد و درباره شرایط تیمش توضیحاتی ارائه داد. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

فصل 2022-2023 برای لیورپول، نایب‌قهرمان فصل گذشته لیگ برتر، از فردا با دیدار خارج از خانه مقابل فولام آغاز می‌شود. یورگن کلوپ در آستانه این بازی در یک کنفرانس خبری شرکت کرد. کلوپ در این مصاحبه وقتی صحبت از برگزاری جام جهانی در میانه فصل و تاثیر آن بر سلامت بازیکنان و شرایط تیمها به میان آمد نتوانست عصبانیتش را پنهان کند.

جام جهانی 2022 قطر برای اولین بار در تاریخ 92 ساله این تورنمنت در فصل پاییز، در میانه فصل رقابتهای باشگاهی، برگزار می‌شود. در نتیجه لیگ برتر مثل سایر لیگهای بزرگ به مدت شش هفته تعطیل خواهد بود. یورگن کلوپ در این مصاحبه گفت جام جهانی به دلایلی نادرست در زمانی نادرست برگزار می‌شود.

کلوپ اعتراف کرد هر وقت به برگزاری جام جهانی در میانه فصل فکر می‌کند سرشار از خشم می‌شود. او به سکوت همکارانش در این باره هم اعتراضی شدید داشت و آنها را به تلاش برای حفظ موقعیت خودشان و بی‌توجهی به سلامت بازیکنان متهم کرد. سرمربی لیورپول می‌گوید برگزاری جام جهانی مثل تغییرات اقلیمی است؛ اتفاقی تلخ که همه از آن باخبرند ولی کسی آنقدر که باید درباره‌اش صحبت نمی‌کند.

سرمربی لیورپول در مصاحبه مطبوعاتی پیش از دیدار تیمش مقابل فولام گفت:” اگر همه بازیکنان در زمان جام جهانی استراحت می‌کردند مشکلی نبود. خیلی هم خوب بود. این وقفه برایشان مثل تعطیلی زمستانی بود که خودم وقتی در آلمان بازی می‌کردم بارها تجربه کرده بودم. تعطیلی زمستانی به مدت چهار هفته.

مشکل این است که همه بازیکنان در جام جهانی حضور ندارند و این درست نیست. هر چند تکلیف جام جهانی خیلی وقت است که مشخص شده. بازیکنانی که تیم‌شان به فینال می‌رسد یا در بازی رده‌بندی حضور دارد فقط یک هفته بعد دوباره باید در لیگها بازی کنند. هر وقت در این باره حرف می‌زنم واقعا عصبانی می‌شوم.

مساله من این است که با اینکه همه می‌دانند این شرایط درست نیست ولی هیچکس آنقدر که باید درباره‌اش حرف نمی‌زند تا شاید تغییری اتفاق بیفتد. چیزی باید تغییر کند. نمی‌شود دائم بازیکن‌های درجه‌یک را نگاه کنیم و بگوییم خدای من‌، چقدر معرکه‌اند!

این داستان خیلی شبیه به مساله تغییرات آب و هوایی است. همه می‌دانیم که وضعیت باید تغییر کند ولی کسی آنقدر که باید درباره‌اش حرف نمی‌زند. نمی‌دانم چرا همه با هم حرف نمی‌زنیم و نمی‌گویم آقایان و خانم‌ها، فیفا، لیگ برتر، اتحادیه فوتبال، با هم صحبت کنید. سکوت کافی است.

باید جلسه‌ای برگزار شود که همه این نهادها با هم صحبت کنند. موضوع جلسه باید مهم‌ترین عنصر فوتبال باشد: بازیکنان. چرا این اتفاق نمی‌افتد؟ چون مربی‌ها روی صندلی داغ نشسته‌اند و دائم در حال عوض شدن هستند. یک مربی وقتی شرایطش را می‌بیند می‌پرسد چرا باید نگران تاثیرات بلندمدت برنامه‌های فعلی روی بازیکنان باشد؟

ولی من مدتها است در این تیم هستم. برخی دیگر از مربیان هم گهگاه در این باره صحبت کرده‌اند. ولی بقیه فقط به فکر منافع خودشان هستند که کار را گره زده است. این جام جهانی به دلایل نادرست در زمان نادرست برگزار می‌شود.

نیمه دوم فصل مثل دوی سرعت نیست. نیمه‌ای که از 26 دسامبر تا ماه مه ادامه خواهد داشت. این را نمی‌شود با دوی سرعت مقایسه کرد. باید صبر کنیم و ببینیم چه می‌شود. می‌دانم وقتی می‌گویید این فصل به جای مسابقه دوی ماراتون مثل دو مسابقه دوی سرعت است منظورتان چیست ولی اگر فرض کنیم اینطور باشد باید تیمها را به شکل متفاوتی آماده کنیم. ما چنین کاری نکردیم. با این حساب قاعدتا باید تیم را طوری آماده می‌کردیم که گویا قرار است در پانزده یا شانزده بازی شرکت کند. ولی من آنقدر باهوش نیستم که به چنین چیزی فکر کنم”.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا