اروگوئه قطعی می شود؟ واکنش دبیر کل فدراسیون فوتبال به بازی دوستانه تیم ملی

اروگوئه قطعی می شود؟ واکنش دبیر کل فدراسیون فوتبال به بازی دوستانه تیم ملی

گزارش اخبار جام جهانی : دبیر کل فدراسیون فوتبال به مطرح شدن دوباره بازی ایران و اروگوئه واکنش نشان داد. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

به گزارش همشهری‌ آنلاین، بعد از برگزار نشدن بازی ایران و اروگوئه در پنجره بازی‌های ملی خرداد به علت مخالفت دراگان اسکوچیچ با سفر به آمریکای جنوبی برای جلوگیری از خستگی بازیکنان ایران، دو کشور مجددا مذاکراتی را برای برگزاری این دیدار در مهر ماه و این بار در اروپا انجام داده‌اند.

یک خبرنگار مطرح اروگوئه‌ای روز گذشته اعلام کرد که تیم ملی اروگوئه روز ۲۳ سپتامبر (یکم مهر) به مصاف تیم ملی ایران خواهد رفت و چهار روز بعد هم با قطر میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ دیدار خواهد کرد. مسئولان فدراسیون فوتبال در واکنش به این مطلب، می‌گویند مذاکرات خوبی انجام شده اما هنوز توافقنامه میان دو کشور نوشته نشده است.

حسن کامرانی‌فر، دبیر کل فدراسیون فوتبال در واکنش به مطرح شدن دوباره بازی ایران و اروگوئه گفت: “منبع این خبر رسانه‌های خارجی هستند. در مورد هیچ تیمی اظهار نظر نمی‌کنم. ۳، ۴ گزینه داریم اما تا زمان قطعی شدن اسامی تیم‌ها را اعلام نمی‌کنیم. با اتریش هم نمی‌توانیم بازی کنیم اما برای محل اردو ۳ گزینه اروپایی داریم که هر کدام بهتر بود، آن را انتخاب خواهیم کرد.”

در واقع فدراسیون فوتبال برای جلوگیری از اتفاقات بازی با کانادا، ابتدا به دنبال انجام رایزنی‌های خود با کشورهای اروپایی برای صدور ویزا و همینطور اجاره ورزشگاه محل مسابقه است؛ مواردی که در اردوی این تیم در خرداد بروز کرد و کانادا به دلایل سیاسی از برگزاری بازی با ایران امتناع کرد.

فیفادی پیش رو قرار است از ۱۹ تا ۲۷ سپتامبر برگزار شود و مسئولان فدراسیون فوتبال از جمله میرشاد ماجدی عنوان کرده‌اند در حال انجام مذاکرات برای برگزاری دو بازی تدارکاتی خوب هستند تا تیم ملی آخرین پنجره بازی‌های ملی قبل از جام جهانی را از دست ندهد.

تیم ملی ایران در صورتی که بازی با اروگوئه را در یکم مهر هماهنگ کند، باید ی بازی دیگر را هم در همین پنجره انجام دهد. پیش از این از اتریش نام برده می‌شد که این تیم در لیگ ملت‌های اروپا بازی دارد و به نظر می‌رسد دومین حریف تیم ملی هم آمریکایی یا آفریقایی خواهد بود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا