تولید توپ های جام جهانی قطر در اردبیل

تولید توپ های جام جهانی قطر در اردبیل

گزارش اخبار جام جهانی : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از تولید توپ های فوتبال ویژه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در اردبیل خبر داد. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

رامین صادقی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر اردبیل و همزمان با روز صنعت و معدن اظهار کرد: اردبیل به قطب تولید اسباب بازی و توپ های ورزشی تبدیل شده تا تامین کننده بخش عمده ای از نیاز کشور باشد.

وی صدور پروانه بهره برداری برای یک هزار و ۱۷۰ واحد تولیدی و صنعتی را با اشتغال مناسب یادآور شد و خاطرنشان کرد: ۲۷۰ واحد پیشران صنعتی نیز در این استان در حال اجراست که طی امسال و سال آینده تکمیل و به بهره برداری می رسد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با گرامیداشت دهه تولید و تجارت برندسازی را در این استان یکی از اقدامات موثر در بخش صنعت توصیف کرد و گفت: اردبیل امروز به قطب تولید شیرآلات بهداشتی، ام دی اف، صنایع فولادی و … تبدیل شده که روز به روز نیز تولید این محصولات با جهش مناسب روبروست.

صادقی از بازگشت ۵۸ واحد تولیدی به چرخه اشتغال و تولید خبر داد و بیان کرد: در ۱۹ شهرک و ناحیه صنعتی استان اعم از دولتی و خصوصی توسعه متوازن صنایع در مناطق مختلف در دستور کار قرار گرفته است.

وی، نیر را قطب تولید آب های معدنی، پارس آباد را تولید محصولات صنایع کشاورزی، مشگین شهر را قطب تولید محصولات باغی، نمین را قطب تولید محصولات چوبی اعلام کرد و افزود: خلخال نیز به قطب تولید محصولات صنایع معدنی شهره عام و خاص است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل حرکت به سمت تولید محصولات باارزش معدنی را یادآور شد و تصریح کرد: در کنار ممنوع شدن خروج موادمعدنی خام از استان ۵ محدوده معدنی در اردبیل در حال شناسایی است که توسعه صنایع معدنی به ویژه مس و مولیبدن نیز در مشگین شهر آغاز شده است.

صادقی ادامه داد: نتایج امیدبخشی را در توسعه صنایع معدنی شاهد هستیم که امیدواریم با تامین زیرساخت ها مدرن ترین واحدهای صنایع تبدیلی معدنی در این استان راه اندازی شود.

وی سهم صنعت را در اشتغال استان بالاتر از ۲۹ درصد دانست و تصریح کرد: ۵۱۶ میلیون دلار صادرات غیرنفتی از گمرکات استان انجام شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اظهار کرد: ۶۰ درصد این صادرات را محصولات صنعتی تشکیل می دهد که ام دی اف، میلگرد، شمش فولاد و صنایع پلاستیکی از جمله آن است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا