کلهر: ۲۰ هزار بلیت جام جهانی قطر به تماشاگران ایران اختصاص داده شد

کلهر: ۲۰ هزار بلیت جام جهانی قطر به تماشاگران ایران اختصاص داده شد

گزارش اخبار جام جهانی : معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در نشست کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی گفت: ۲۰ هزار بلیت جام جهانی قطر به تماشاگران ایران اختصاص داده شد. برای ادامه مطلب با سایت اخبار جام جهانی همراه باشید.

در این نشست که عصر دیروز در سالن اجتماعات شهید بهشتی دفتر مطالعات حزب برگزار شد، سینا کلهر معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، خاطرنشان کرد: مشکل اصلی ما برای پیشبرد اهداف فرهنگی در ورزش، نگاه نتیجه گرایانه حاکم بر این عرصه است. به عبارت دیگر نگاه نتیجه گرا مانع اصلی بی توجهی فدراسیون ها به مقوله فرهنگ شده است. همین نگاه کم و بیش مانع گسترش ورزش همگانی نیز هست که برای این منظور باید سازوکاری اندیشیده شود.

وی افزود: وقتی کسب مدال مهمترین دغدغه فدراسیون ها و ورزشکاران باشد و رسیدن به سکوی قهرمانی را به هرقیمت توجیه کنند، طبیعی است امور دیگر از جمله مسائل فرهنگی مورد بی توجهی قرار خواهد گرفت. تلاش ما این است تا نگاه موجود را تعییر دهیم. بدیهی است تغییر دیدگاه موجود با توجه به اینکه از گذشته در این زمینه کار نشده آسان نیست. طی ۸ ماه گذشته با تمام روسای فدراسیون ها جلسه داشتیم، اهمیت موضوع فرهنگی و لزوم توجه به این مقوله را به آنان یادآوری و با جدیت پی گیر مسئله شده ام با تمام این اوصاف برخی مسائل دست و پای ما را بسته تا بتوانیم اعمال نظر کنیم. مهمترین مسئله ای که در اساسنامه جدید فدراسیون ها مورد توجه واقع نشده تعیین تکلیف حکمرانی در وزارت ورزش است. تا زمانی که این موضوع روشن نشود نه تنها مشکلات فرهنگی بلکه مسائل فنی و اداری نیز به سختی پیش خواهد رفت.

معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: وزارت ورزش به عنوان نهاد بالا دستی و متولی ورزش باید اختیارات کافی داشته باشد. متاسفانه قانونگذار این موضوع را به درستی مورد توجه قرار نداده است با این وضعیت هرکسی وزیر ورزش و جوانان باشد با چنین پیامدی مواجه خواهد بود. از سوی دیگر با قاطعیت اعلام می کنم، وزارت ورزش یکی از ضعیف ترین پرداخت های مالی در میان وزارتخانه ها را دارد. با یک برآورد ساده این وزارتخانه باید ۶۰ هزارمیلیارد بودجه داشته باشد در حالیکه هم اکنون حدود ۶ هزار میلیارد بودجه داریم با این کسر بودجه مطابق اولویت بندی، امور فرهنگی و حتی ورزش همگانی با مشکلات مالی روبرو خواهد بود. دکتر کلهر در پایان خاطرنشان کرد: علی رغم تمام این مشکلات ما پای کارایستاده ایم و با تمام وجود تلاش می کنیم تا مقوله فرهنگ در ورزش رابه درستی ریل گذاری شود.

وی ادامه داد: تاکید می کنم در امر فرهنگ و توسعه ورزش همگانی باید صدا و سیما، وزارت بهداشت، آموزش و پرورش و شهرداری ها هم به ما  کمک کنند با این وجود تلاش من برای برگزاری جلسه مشترک با مسئولین ارگان های یاد شده نتیجه بخش نبوده است. وقتی سالیانه ۲۷۰ هزارمیلیارد تومان خرج درمان می کنیم و تنها ۶ هزار میلیارد برای ورزش بودجه در نظر می گیریم رفع مشکلات ورزش همگانی در جامعه دشوار می شود. در خصوص جام جهانی فوتبال و حضور فرهنگی و تماشاگران کشورمان در قطر نیز تمهیدات لازم جهت تهیه ۲۰ هزار قطعه بلیت اندیشیده شده و رایزنی های لازم با مقامات ورزش قطر برای اقدامات فرهنگی در حال انجام است که امیدوارم در این زمینه با آنها به توافق نهایی برسیم. همچنین اقدامات لازم به منظور انتقال تماشاگران کشورمان برای حضور در جام جهانی قطر اندیشیده شده و ما با جدیت تمام پی گیر هستیم تا علاقه مندان به فوتبال ایران با کمترین هزینه به قطر اعزام شوند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا